single

JAK ZAOSZCZĘDZIĆ PIENIĄDZE NA MATERIAŁACH BUDOWLANYCH

Z remontem ma do czynienia każdy właściciel nieruchomości, zarówno nowo nabytej, jak i od dawna będącej własnością prywatną. Przyczyną jest to, że bez względu na to, jak dobra jest jakość naprawy, w ciągu kilku lat traci swój pierwotny urok. Niestety dla wielu właścicieli mieszkań i domów remonty powodują znaczne nadszarpnięcie rodzinnego budżetu, mało kto jest w stanie nie myśleć o nadchodzących kosztach. Całkiem rozsądna w takiej sytuacji jest chęć maksymalnego zaoszczędzenia na naprawach, ale nie ze szkodą dla jakości i atrakcyjności. Czy można zrobić tak, aby nie wydawać pieniędzy na "naprawę skutków napraw"? Okazuje się, że jest to całkiem możliwe!

SPORZĄDZIĆ PLAN

Na początku należy ustalić, czego oczekujemy od naprawy i jak ma wyglądać efekt końcowy. Następnie należy dokładnie monitorować rynek, określając, gdzie materiały budowlane oferowane w najlepszej cenie. W kolejnym kroku należy wybrać spośród ofert nie tylko tanich, ale i jakościowych. Po tym, można rozpocząć planowanie zakupu do remontu.

GDZIE NAJLEPIEJ KUPOWAĆ?

Praktyka pokazuje, że najdroższe materiały do napraw będą oferowane w centralnej części miasta. W miarę zbliżania się do obrzeży można zazwyczaj zauważyć znaczną obniżkę cen. Jednym z prawdopodobnych miejsc zakupu może być market budowlany, ale musisz być bardzo ostrożny, aby nie kupić towarów niskiej jakości. Najlepszą opcją są dziś duże hipermarkety budowlane, w których można znaleźć szeroką ofertę cenową na każdy materiał budowlany i wykończeniowy. Nowym trendem są internetowe sklepy z materiałami budowlanymi, gotowe zaoferować niższe ceny. Jednak lepiej jest ufać tylko wiarygodnym źródłom. Sprawdź również promocje w sklepach Bricomarche, ponieważ mają one na prawdę dobre rabaty. Wszystkie aktualne promocje możesz obejrzeć w gazetce promocyjnej Bricomarche na Ding.pl.

KIEDY KUPOWAĆ?

Wyprzedaże i promocje można znaleźć z godną pozazdroszczenia częstotliwością w prawie każdym sklepie budowlanym. Jeśli jesteś zainteresowany w materiałach budowlanych do użytku zewnętrznego, w okresie zimowym można je kupić z dobrymi rabatami, ale za promocjami na materiały do dekoracji wnętrz trzeba śledzić przez jakiś czas..

ILE KUPIĆ?

Każdy kosztorys materiałów budowlanych ma niewielkie odchylenia. To znaczy, że niezbędne do napraw i wykończenia materiały warto kupić w trochę większe ilości na różne wykończenia, zniszczone płytki itp. Niemniej jednak należy pamiętać, że nadmierna nadwyżka pozostanie martwym balastem, a zatem zmarnowanymi pieniędzmi. Jeśli naprawa zostanie przeprowadzona przez wyspecjalizowaną osobę, poproś ją o dokonanie niezbędnych obliczeń; jeśli sam dokonasz naprawy - skorzystaj z usług kierownika sprzedaży materiałów budowlanych, który pomoże dokonać obliczeń.

JESZCZE KILKA SPOSOBÓW NA ZAOSZCZĘDZENIE NA NAPRAWACH

  • Samodzielnie zakupić niezbędne materiały budowlane. Historia zna przypadki, gdy nie wdając się w wyliczenia ilości niezbędnych materiałów i ich kosztów, właściciele przepłacali za remont dwu- lub trzykrotnie. Jeśli powierzyłeś zakup rzemieślników, nie bądź leniwy, aby odwiedzić z nimi sklepy, aby upewnić się, że ceny podane są odpowiednie.
  • Samodzielne wykonywanie prac przygotowawczych. W większości przypadków polegają one na usunięciu starych wykończeń (tapety, biel, płytki itp.), wyrównaniu powierzchni i wielu innych "drobiazgach". Niektórzy renowatorzy mogą tego nie lubić, ponieważ zmniejsza to koszty napraw, ale oszczędność pieniędzy jest Twoim prawem.
  • Stosować do naprawy materiałów domowych. W większości przypadków pozwala to zaoszczędzić pieniądze, ale należy dokładnie przemyśleć, na których materiałach należy oszczędzać, a na których nie.
  • Wykonaj dla siebie maksymalną ilość pracy. Możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, wykonując samodzielnie większość napraw, angażując tylko wąskich specjalistów w niektórych pracach - elektryków, hydraulików itp.
  • Dokonuj napraw w zimie. Większość ekip budowlanych zaangażowanych w prace w okresie od późnej wiosny do wczesnej jesieni, a w zimie odczuwa brak zleceń. W związku z tym można zaoszczędzić na pracy 10-30% kosztów.