single

Płytki wielkoformatowe do domu i biura - charakterystyka i zastosowanie

Jeśli ktoś chce, by łazienka prezentowała się nowocześnie i ciekawie, w tej chwili ma więcej niż kiedykolwiek szans by zrealizować swoją wizję. W sklepach mamy do wyboru naprawdę mnóstwo różnorakich produktów - w tym mebli, urządzeń sanitarnych czy dodatków. Można z nich stworzyć naprawdę ciekawą kompozycję - dokładnie taką, jaką się chce. Co jakiś czas pojawiają się również nowe rozwiązania, pozwalające jeszcze ciekawiej rozplanować wnętrze. W tej chwili mnóstwo osób decyduje się na przykład na płytki wielkoformatowe. Mogą znaleźć zastosowanie w łazienkach czy kuchniach domów prywatnych oraz firm. Co warto o nich wiedzieć?

Płytki wielkoformatowe - opis produktu

Czym są płytki wielkoformatowe? To płytki podobne do tych tradycyjnych, które jednak różnią się od nich zdecydowanie wielkością. Są dużo większe, dzięki czemu są także mniej kłopotliwe w układaniu. Łazienkę można skończyć zdecydowanie szybciej, ponieważ układanie płytek zajmuje mniej czasu. Takie płytki dają również interesujący efekt wizualny. Sprawiają, że cała przestrzeń prezentuje się bardzo nowocześnie. Jednocześnie płytki nawiązują do stylu industrialnego, gdzie na początku były stosowane. W sprzedaży są jednak obecnie w naprawdę różnych wariantach. Są zatem zdecydowanie ładniejsze - błyszczące lub matowe, jednolite lub kolorowe, mniej lub bardziej dekoracyjne i wykonane z różnych materiałów. Wszystkie te płytki łączy jedno - rozmiar. Nie musi on być jednak z góry określony - wystarczy że płytki są bardzo duże. Najpopularniejsze są jednak płytki wielkoformatowe 100x300. Różnorodne wzornictwo to kolejny atut tego rodzaju płytek. Można je znaleźć w coraz większej liczbie sklepów. 

Płytki wielkoformatowe - zastosowanie

Płytki wielkoformatowe mogą znaleźć zastosowanie w budynkach prywatnych lub publicznych. Wykorzystywane są przede wszystkim w łazienkach i kuchniach, choć oczywiście mogą trafić także do innych pomieszczeń. Są wytrzymałe i trwałe. Co więcej, będą odpowiednie zarówno do mniejszych, jak i większych pomieszczeń. Jeśli trafią do mniejszych wnętrz, będą w stanie wizualnie je powiększyć. Z kolei w tych większych będą się ładnie prezentować, podkreślając ich wymiary. Takie płytki posiadają mniejszą liczbę spoin, co sprawia, że optycznie wnętrze prezentuje się lepiej - estetyczniej. Nic dziwnego, że tego rodzaju płytki coraz częściej znajdują swoje miejsce w domach i firmach. Szuka ich coraz więcej osób, a producenci tworzą je w coraz większej liczbie wzorów.

Szukasz sklepu oferującego stylowe płytki wielkoformatowe ? - Sprawdź ofertę sklepu modnalazienka.pl >>  

Płytki wielkoformatowe - stylizacje

Płytki wielkoformatowe nadają się do różnorodnych stylizacji. Świetnie będą współgrały z wnętrzami industrialnymi, ale nie tylko. Jeśli wybierze się odpowiedni model, będzie można zastosować je także we wnętrzach w stylu prowansalskim, skandynawskim, nowoczesnym i w każdym innym, Wystarczy tylko wybrać odpowiedni kolor czy wzór, a następnie dobrać do płytek należyte dodatki. Płytki pasują do nieco surowych wnętrz, ale dodadzą elegancji również wnętrzom pełnym bibelotów. W łazienkach, w których zastosuje się płytki wielkoformatowe, będziemy z pewnością czuć się bezpiecznie i miło.