single

Spełnij swoje marzenia o wyjątkowym ogrodzie!

Okres zimowy wcale nie musi oznaczać stagnacji dla sympatyków ogrodnictwa. Warto proaktywnie wykorzystać ten czas na planowanie wiosennych rozsad i prac.

1. Styczeń w ogrodzie - jak spożytkować początek roku?

2. Krzewy iglaste, rośliny doniczkowe czy cebule, krzewy owocowe - co wybierasz do swojego ogródka?

3. Jak przygotować grunt do siewu nasion czy roślin cebulowych?

4. Spełnij swoje marzenia o pięknym ogrodzie!

Styczeń w ogrodzie - jak spożytkować początek roku?

Początek roku powinien upływać pod znakiem miłośników ogrodnictwa na planowaniu roślin, jakimi warto ozdobić swoją przestrzeń wraz z nadejściem sezonu wegetatywnego. To jednocześnie dobry moment, w którym można rozpocząć pędzenie roślin cebulowych, takich jak np. hiacynty.

Warto wykorzystać także ten czas na zdobywanie nowej wiedzy, która będzie przydatna podczas sadzenia i uprawy. Poznaj metody, które pozwolą zwalczać szkodniki roślin. Początek roku to także dobry moment na zaopatrzenie się w nasiona kwiatów oraz wszelkie nawozy i dodatki w okazyjnych cenach. Wszystkie te niezbędniki znajdziesz pod adresem: https://egarden.pl/.

Krzewy iglaste, rośliny doniczkowe czy cebule, krzewy owocowe - co wybierasz do swojego ogródka?

Rośliny uprawiane w gruncie mogą mieć wysoce zróżnicowane potrzeby w kontekście preferowanego podłoża, stanowiska i gleby oraz nawadniania i pielęgnacji. I tak np. w przypadku krzewów iglastych sugeruje się otrzepywanie śniegu z krzewów iglastych - w przeciwnym razie mogłoby dojść do wygięcia lub połamania pędów. Rośliny zimozielone zaleca się podlewać w zimowe pogodne dni, gdy temperatura na zewnątrz nie jest ujemna.

Jak przygotować grunt do siewu nasion czy roślin cebulowych?

Początek prac powinno stanowić usunięcie obumarłych korzeni poprzedni roślin. Przekopanie gleby i spulchnienie jej pomoże w uzyskaniu lepszych efektów w fazie wzrostu. Podczas tego etapu można także sięgnąć po nawóz, który wzmocni podłoże i ułatwi roślinom prawidłowy rozwój. Warto przy tym pamiętać, że każdy gatunek może mieć inne wymagania względem użytych preparatów, warto zatem sięgnąć albo po uniwersalne środki, albo takie, które będą konkretnie dedykowane do wybranego gatunku sadzonej rośliny.

Spełnij swoje marzenia o pięknym ogrodzie!

Okres od wiosny do jesieni może upływać pod znakiem bujnego ogrodu. Nic tak nie będzie relaksować jak łyk popołudniowej kawy w zaciszu własnego ogródka wyposażonego w Twoje ulubione rośliny. Spełnij swoje marzenia o takiej wyjątkowej przestrzeni i zamień ją w prawdziwą oazę relaksu i wypoczynku.

Artykuł sponsorowany