single

Kiedy warto kupić traktorek ogrodowy i jaki?

Wielu właścicieli ogrodów nie wie jak zapewnić swojemu skrawkowi zieleni piękny, zadbany wygląd. Kluczem do sukcesu jest staranna pielęgnacja. Niestety jednak, o wiele łatwiej powiedzieć niż wprowadzić plan w życie. Nie jest to jednak zadanie niewykonalne. Należy pamiętać o kilku bardzo istotnych elementach które sprawią, że ogród zawsze będzie zachwycał pięknym wyglądem i sprawiał wrażenie zadbanego.

Dobry plan to podstawa

Odnowę ogrodu należy rozpocząć od starannie przygotowanego planu. Najgorszym rozwiązaniem będzie bowiem praca chaotyczna, bez kolejnych punktów do wypełnienia. Usystematyzowana, poukładana praca jest zdecydowanie łatwiejsza, pozwala na rozsądne rozplanowanie kolejnych działań. Na początek warto więc zastanowić się, jakie rośliny chciałoby się posiadać w swoim ogrodzie. Jedni lubują się w kwiatach kwitnących, inni preferują minimalistyczne krzewy iglaste - wszystko zależy od upodobań właściciela ogrodu. Grunt to zdecydowanie, co oraz w którym miejscu chce się posadzić. Warto rozrysować sobie symboliczną mapkę, na której zaplanuje się docelowy stan ogrodu do którego będzie się w dalszej perspektywie dążyć.

Tajemnica olśniewającego ogrodu

Choć trudno w to uwierzyć, "szarą eminencją" każdego ogrodu, która potrafi wpłynąć na cały jego wygląd jest trawnik. Posiadacze swego własnego skrawka zieleni bardzo często nie doceniają tego elementu, poświęcając mu zazwyczaj najmniej uwagi. Niesłusznie.

Zadbany trawnik sprawia, że automatycznie cały ogród wygląda na miejsce,w  które ktoś włożył mnóstwo pracy i wysiłku. Podnosi estetykę miejsca, a co za tym idzie - również jego prestiż. I analogicznie - nawet najpiękniejsze rośliny w otoczeniu zaniedbanego, nieprzystrzyżonego, zniszczonego, wydeptanego trawnika wyglądać będą blado i zostaną niestety zepchnięte na drugi plan.

Bardzo istotne jest zadbanie o to, by taki trawnik zawsze był starannie przystrzyżony. Traktory ogrodowe z koszem, bez kosza, niewielkie kosiarki spalinowe - narzędzie nie ma znaczenia, ważna jest regularność.

Jak zadbać o trawnik

Jest to niestety trudniejsze niż mogłoby się wydawać. Należy pamiętać o jednej istotnej zasadzie - trawnik odwdzięczy się nam wyglądem wprost proporcjonalnym do ilości troski i pracy, którą się w niego włoży. Trawa nie stanie się piękna z dnia na dzień. Jest to długotrwały proces rozpoczynający się już w momencie wysiewu.

Można jednak zadbać o to, by zawsze był odpowiednio, starannie przystrzyżony. Jakiego urządzenia najlepiej użyć w tym celu? Coraz większą popularnością cieszą się traktory ogrodowe z koszem. Są one świetnym rozwiązaniem zwłaszcza dla posiadaczy dużych ogrodów - koszenie zajmuje wtedy mniej czasu oraz - co najważniejsze - wymaga o wiele mniej wysiłku. Jest to wygodny proces, wręcz relaksujący, a co najważniejsze - pozwala uzyskać efekt pięknego, zadbanego, równiutko przystrzyżonego trawnika. Ponadto załączony kosz oszczędza osobie koszącej późniejszego grabienia skoszonej trawy, co stanowi dodatkową oszczędność czasu oraz sił.

Artykuł sponsorowany