single

Meble do pokoju dziecięcego

Bardzo często mamy dosyć duży problem z wyborem mebli do dziecięcego pokoju. Na rynku spotkać możemy zarówno meble klasyczne, wielofunkcyjne "kombajny", ogromne, ale także meble, które będą rosły razem z naszą pociechą.

Meble dla dzieci odpowiednio dobrane posłużą dziecku przez naprawdę wiele lat. Warto zatem zadbać o stylistykę w miarę neutralną, która będzie w pełni kompatybilna z gustem naszego dziecka regularnie zmieniającym się. Poza tym meble dla dzieci adaptować się powinny do wystroju pokoju, ale przede wszystkim muszą one być bardzo bezpieczne.

W artykule tym podpowiemy Ci, jak wybrać odpowiednie meble zarówno dla noworodka, niemowlaka, dwulatka, pięciolatka, ale także dziesięciolatka. Czym się kierować przy wyborze mebli? Jak zadbać o funkcjonalność oraz bezpieczeństwo dla dziecka? Na jakie meble powinniśmy zwrócić uwagę w przypadku dziewczynki, a na jakie w przypadku chłopca.

Jakie dziecięce meble dla niemowlaka oraz noworodka?

Możemy się zdecydować na dobieranie mebli pojedynczo czy też kupno od razu całego zestawu rozwiązań gotowych. Druga opcja jest znacznie tańsza, jednak przy kompletowaniu samodzielnym mebli mamy znacznie większą swobodę w aranżacji wnętrza.

Ogólny wystrój pokoju noworodka oraz meble, a później już niemowlaka wpływać może na sen, jak i także na humor naszego dzidziusia. Udowodniono psychologicznie, że tonacja zimna mebli oraz także wystroju ogólnego pobudzać może sam apetyt dziecka, natomiast kolorystyka zimna może osłabiać go.

Najważniejszym absolutnie meblem w pokoju każdego noworodka czy też niemowlaka jest oczywiście łóżeczko. Na nim należy się skupić. Wybierając łóżeczko, pomyśleć możemy w sposób przyszłościowy oraz kupić mebel, który posiada dokładną regulację wysokości ułożenia materaca. Samo łóżko dla niemowlaka oraz noworodka posiadać musi bariery bezpieczne, które uchronią brzdąca przed wyślizgnięciem się z materaca.

Łóżeczka najpopularniejsze dla niemowlaków, jak i także dla noworodków to wymiar 120 x 60 centymetrów. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby móc dobrać inny wymiar. Również możemy się zdecydować na kupno kojca wielofunkcyjnego, w którym umieścić możemy noworodki oraz starsze dzieci do trzeciego roku życia, a gdy nasze dziecko z niego wyrośnie, to powinniśmy kupić łóżko większe dla dzieci nieco starszych.

Należy mieć świadomość, że dzieci niezwykle szybko się rozwijają oraz także pną się do góry. przez za szybką wymianę łóżeczka noworodka, a później niemowlaka nas ochroni wybór długiego odpowiedniego łóżka, które maluchowi posłuży o znacznie dłużej, niż łóżeczko, które jest dobrane pod aktualny czy też planowany wzrost naszego brzdąca. Łóżko z dokładną regulacją wysokości materaca służyć może noworodkom oraz dzieciom, które potrafią siedzieć samodzielnie czy też dzieciom, które już potrafią stać. Sama możliwość wyjmowania jednego z boków łóżeczka zabudowanego lub też kojca sprawi, że łóżeczko nawet posłuży dzieciom nieco starszych, które jak najbardziej są w stanie wychodzić samodzielnie z łóżka.

Więcej na https://dedekids.pl/