single

Czym zrobić wodę gazowaną w domu?

Lato jest porą roku, którą wielu z nas docenia przede wszystkim za niesamowitą pogodę. Wielu z nas jest zagorzałymi miłośnikami letniej i upalnej pogody. Niemniej jednak warto pamiętać również o tym, że lato jest dla każdego z nas momentami niezwykle niebezpieczne. Wysokie temperatury panujące na zewnątrz mają niezwykłą moc doprowadzenia do odwodnienia się naszego organizmu. Wobec tego latem konieczne jest stałe uzupełnianie płynów. Warto w tym momencie jednak podkreślić, że to właśnie woda gazowana jest wstanie o wiele lepiej ugasić pragnienie niż zwykła woda z kranu. Co więcej woda gazowana przez wielu specjalistów uważana jest również za o wiele zdrowszą i wzbogaconą wieloma minerałami. Jednak czy wiemy, że wodę gazowaną możemy bez większych problemów wykonać samodzielnie we własnym domu? Jedyne co będzie nam potrzebne, to saturator, który spełni nasze potrzeby i oczekiwania. Wobec tego jak zrobić wodę gazowaną w domu i który saturator warto wybrać?

Saturator do wody gazowanej - charakterystyka urządzenia

Saturator do wody gazowanej z pewnością kojarzy się nam głównie z przestarzałymi urządzeniami, które wykorzystywały nasze babcie i mamy do przygotowania nam napojów w upalne i letnie dni. Okazuje się jednak, że saturatory bardzo efektywnie zdecydowały się pójść z biegiem czasu i obecnie mamy do dyspozycji całkowicie nowe i niezwykle funkcjonalne urządzenia. Czym charakteryzuje się saturator? Otóż przede wszystkim swoimi niewielkimi rozmiarami. Jest to urządzenie niezwykle kompaktowe, które bez trudu będziemy mogli dopasować nawet do najmniejszej kuchni. Co więcej urządzenie to działa dzięki niewielkiemu nabojowi z azotem. To właśnie on odpowiada za to, że nasza woda z kranu bardzo szybko zmieni się w pyszną i zdrową gazowaną wodę. Co więcej warto wiedzieć, że saturatory działają w bardzo prosty sposób. Wystarczy jedynie przyłożyć szklankę z wodą do dyszy i następnie nacisnąć odpowiedni przycisk. Resztę pracy wykona za nas samo urządzenie. To ono uruchomi zamontowany nabój i wtłoczy azot do szklanki z wodą. W ten prosty i szybki sposób, będziemy mogli cieszyć się gazowaną wodą lub innym napojem. Co więcej to my sami będziemy mogli zdecydować o tym, jak wielkie ma być nasycenie napoju bąbelkami. Urządzenie to więc jest praktyczne i niezwykle funkcjonalne.

Jaki model spełni oczekiwania?

Kiedy zapadła już w domu decyzja o tym, że przyszła pora na zakup idealnego saturatora, wówczas pojawia się wiele pytań i dylematów. Jak więc wybrać odpowiednie urządzenie? Który saturator idealnie spełni nasze potrzeby oraz oczekiwania? Otóż warto zaznaczyć, że na rynku obecnie występuje wiele rodzajów tego typu urządzeń. Co więcej, różnić się one mogą np. pojemnością zbiorników na azot, ale także i niewielkimi detalami jak np. ilością dyszy. Wobec tego wybór z pewnością nie jest najłatwiejszy. Niemniej jednak istnieje na rynku kilka modeli saturatorów, które wyróżniają się skutecznie na tle innych. Nie chodzi tu tylko o jakość produktu, ale także o samo zaawansowanie i dodatkowe funkcjonalności. Wobec tego które saturatory godne są nieco większej uwagi niż inne?

Woda gazowana

SodaStream Crystal

Jako pierwszy na uwagę zasługuje saturator SodaStream Crystal. Jest to niezwykle elegancki model, który dodatkowo cechuje się niezwykle przystępną ceną. Do wyboru jest kilka kolorów tego modelu, a w dodatku otrzymujemy również sprzęt, który jest niezwykle prosty i intuicyjny w obsłudze. Co więcej saturator ten jest całkowicie bezprzewodowy, a co za tym idzie, możemy go przenosić i korzystać z niego w dowolnym miejscu. Do zestawu zwykle dołączona jest plastikowa butelka. Wystarczy umieścić ją w saturatorze, a następnie nacisnąć przycisk gazowania. Co więcej możemy również dowolnie wybierać natężenie gazowania wody.

Saturatory Aarke

Kolejną grupą saturatorów, na które warto zwrócić uwagę to Saturatory Aarke. To również urządzenie w dość przystępnej cenie. Co więcej wyróżnia się on obudową wykonaną ze stali nierdzewnej. Jest to również urządzenie niezwykle eleganckie z plastikową butelką w zestawie. Dodatkowo saturatory te również oferuje nam możliwość wybrania natężenia gazowania wody. Jest to bez wątpienia urządzenie, na które warto zwrócić większą uwagę.

Saturator Sodastream

Saturator Sodastream to jedno z bardziej zaawansowanych urządzeń, które oferuje znacznie większe funkcjonalności. Niemniej jednak w dalszym ciągu cechuje go niska cena i dość duży zakres pod względem walorów estetycznych. Tego typu saturator również może być bezprzewodowy, ale także przewodowy. Cechuje go duży wybór kolorystyczny.