single

Urządź sypialnię zgodną z feng shui

Sypialnia to jedno z najważniejszych pomieszczeń w naszym domu, gdyż to właśnie w nim spędzamy około 8 godzin każdego dnia wypoczywając. Mimo to, wiele osób nie przykłada zbyt dużej uwagi do tego w jaki sposób jest ona urządzona, co niestety może wpływać na jakość naszego życia. Miejsce to jest przecież punktem osiowym w sieci energetycznej domu, a co to oznacza? Przede wszystkim to, iż w sypialni powstaje największa ilość pomysłów czy planów dotyczących przyszłości, ale jej właściwe urządzenie to również wzmocnienie zdrowia czy też zmniejszenie szans rozpadu małżeństwa.

Dlatego też, warto poświęcić temu tematowi nieco czasu, tak by miejsce naszego odpoczynku dodawało nam sił i wpływało korzystnie na nasze życie. Feng shui to dość złożona technika zarówno rozkładu pomieszczeń w domu jak i ich urządzania. Niektóre aspekty tejże techniki należy pozostawić fachowcom, gdyż tylko oni poruszają się w nich na tyle sprawnie, iż faktycznie mogą nam pomóc. Chodzi chociażby o usytuowanie naszej sypialni, która powinna znaleźć się w korzystnych rejonach, tam gdzie panują korzystne gwiazdy. Są jednak kwestie, które możemy ustalić na własną rękę. Należy do nich na przykład ustawienie łóżka, które powinno zostać ustawione w taki sposób, aby nasza głowa była skierowana w korzystną stronę, na przykład zdrowia.

Jeśli w łóżku śpimy we dwoje, pamiętajmy, iż pod uwagę bierzemy te kierunki, które są korzystne dla męża, bez względu na to czy współgrają one z kierunkami żony. To jednak nie wszystko, gdyż urządzaniem sypialni możemy zająć się również na własną rękę bez obliczeń fachowców od feng shui. Jedna z reguł mówi chociażby o tym, że łóżko pod żadnym pozorem nie może stać pod skosem i co bardzo istotne musi także posiadać wsparcie przy wezgłowiu. Wszelkie ‘nierówności pod sufitem’ lub też brak ‘dobrych pleców’ odbijają się na naszym zdrowiu oraz na ogólnej jakości naszego życia.

Kolejna zasada dotycząca ustawienia łóżka w sypialni mówi o tym, iż wezgłowie nie powinno znajdować się pod oknem, tak że łóżko jest skierowane nogami do wejścia, zarówno w linii drzwi wejściowych, czy też tych do łazienki. Feng shui nie dopuszcza także rozwiązania zakładającego bezpośrednie przejście z łazienki do sypialni. W związku z tym, że technika feng shui traktuje łóżko jako najważniejszy mebel w naszej sypialni, każdy inny jej element musi zostać mu niejako podporządkowany. Na energię naszego łóżka nie powinna wpływać żadna niekorzystna energia, która może pochodzić ze źle ustawionego mebla czy jakiejś dekoracji znajdującej się w naszej sypialni.

Sypialnia zgodna z feng shui

Na energię w miejscu naszego snu wpływa jednak nie tylko to co znajduje się w samym pokoju, ale także rzeczy znajdujące się za ścianą oraz pod i nad naszą sypialnią. Feng shui całkowicie zabrania spania nad garażami, kotłowniami, toaletami, łazienkami, zbiornikami wodnymi czy ciężkimi przedmiotami. Nawet jeśli doskonale urządzimy nasze mieszkanie, troszcząc się o zachowanie zasad feng shui, wszystko może spełznąć na niczym, jeśli za naszą głową, w mieszkaniu sąsiada, będziemy mieli umywalkę czy kuchenkę. Oprócz tego, warto wiedzieć, iż łóżka nie możemy ustawiać za meblami albo drzwiami, w jakichkolwiek wnękach, czy nawet pod żyrandolem. Miejsce naszego snu, co najmniej z trzech stron, ale też nad i pod łóżkiem, musi zostać owiane energią qi. Zapomnijmy zatem o przechowywaniu wszystkich niepotrzebnych rzeczy pod łóżkiem właśnie.

Sypialnia powinna być również miejscem wolnym od wszelkich przedmiotów związanych z przemocą, takich jak broń czy nawet plakaty o tej tematyce, jak również obrazów przedstawiających zmarłych czy obiekty w ruchu. Zgodnie z feng shui wystrzegajmy się też luster, roślin i wody. To jednak nie wszystkie zakazy jakie zostały zawarte we wszelkiego typu publikacjach dotyczących urządzania sypialni według techniki feng shui. Na nasz sen może bowiem źle wpływać zbyt duża ilość okrągłości, kształtów trójkątnych, jaskrawych i zbyt ciemnych kolorów, ale też metalowe łóżko, lakierowane bądź kamienne podłogi, sprzęty elektroniczne, jak telewizor oraz fakt, iż pomieszczenie w którym śpimy ma nieregularny kształt.

Na co jeszcze zwracać uwagę w przypadku urządzania sypialni? Nie powinniśmy umieszczać w niej antyków, ponieważ zaburzeniu ulega równowaga energii yin. Jej przywrócenie jest możliwe wyłącznie przez dużych rozmiarów kryształy górskie, które posiadają energię piezoelektryczną. Jeśli nie posiadamy takich akcesoriów, dobrym rozwiązaniem może okazać się zmiana pomieszczenia, w którym znajduje się sypialnia, lub przynajmniej przestawienie łóżka. Niezwykle istotną kwestią podczas przygotowywania naszej sypialni, jest oczywiście dobór kolorów. Zależne jest to od rejonu, w jakim znajduje się dane pomieszczenie, ale możliwe jest także zdecydowanie o kolorystyce na podstawie ustalenia żywiołu urodzeniowego osoby, która będzie spała w konkretnej sypialni. W grę wchodzi zatem zasada pięciu żywiołów. Kolorem niemalże zakazanym według feng shui jest żółty, który zamiast uspokajać, pobudza nasz umysł. Osoby powracające do zdrowia natomiast powinny postawić na kolor zielony, który ma właściwości lecznicze.