single

Projekt nowoczesnego domu – inspiracje i nowe trendy

Budowa domu to inwestycja, która pochłania wiele czasu na dokładne zaplanowanie każdego szczegółu, ponieważ nie każdy element da się w późniejszym czasie bez kłopotów zmodyfikować albo całkowicie zmienić. W związku z tym, oprócz zwrócenia szczególnej uwagi na funkcjonalność budynku, warto też dobrze zaplanować jego wygląd. Obecnie dominują projekty domów nowoczesnych, które, choć wpisują się w jeden, charakterystyczny trend, mogą znacząco różnić się od siebie. To, czy wybierze się ultranowoczesny budynek, czy projekt nawiązujący do klasycznych rozwiązań, zależy wyłącznie od własnych upodobań.

Projekty domów nowoczesnych na miarę XXI wieku

Proste formy, surowe konstrukcje, ograniczona liczba dodatków – tak rozumiany minimalizm charakteryzuje projekty domów nowoczesnych, które coraz częściej można zobaczyć zarówno w dużych polskich miastach, jak i na prowincjach. W tego rodzaju realizacjach dominują naturalne materiały połączone z industrialnym wykończeniem. Nie brakuje więc szarości betonów, zimnej stali i szkła, naturalnego drewna i kamienia, uniwersalnej bieli i czerni. A wszystko to łączy jedna, prosta bryła domu, która może przybierać różne kształty – od zwartej konstrukcji w formie sześcianu, poprzez bardziej rozbudowane formy.

Projekty domów nowoczesnych, które w pełni wpisują się w estetykę XXI wieku, charakteryzuje elewacja w jasnych odcieniach szarości i bieli. Balkony i tarasy są zabezpieczone metalowymi barierkami albo przejrzystymi balustradami, a ramy okien mają ciemny, antracytowy kolor, podobnie jak dach wykonany z prostych arkuszy klasycznej blachy. Projekty tego typu są idealną propozycją dla każdego, kto marzy o nowoczesnym domu, w którym dominuje minimalizm już od samego wejścia. Przykłady domów, które mogą stać się inspiracją dla tak nowoczesnego budownictwa, prezentuje firma Archeton na swojej stronie z gotowymi projektami: www.archeton.pl.

Tęskniąc za klasyką – nowoczesne domy nawiązujące do tradycji

Budynki, które łączą w sobie surową nowoczesność z tradycyjnymi formami to doskonała alternatywa zarówno dla minimalistycznych, prostych brył, jak i przytulnych domków w stylu rustykalnym. Znajdujące się na stronie http://archeton.pl/projekty-domow-nowoczesnych projekty domów nowoczesnych dokładnie oddają wymienione cechy. Każdy z zaprezentowanych przez firmę Archeton dom łączy kilka charakterystycznych elementów, które przemawiają za tak rozumianym nowoczesnym designem. Nie brakuje więc domów z elewacjami w chłodnych odcieniach bieli i szarości, które jednak są ocieplone elementami wykonanymi z drewna, jasnego kamienia, czerwono-rudej cegły albo płytek klinkierowych. W takich projektach również ramy okien najczęściej są w naturalnym kolorze np. sosny lub dębu. Drewniane są także balustrady, które bywają zastępowane nowoczesnymi rozwiązaniami, np. przezroczystymi taflami albo metalowymi barierkami. Dachy nowoczesnych domów nawiązujących do tradycyjnej formy również są charakterystyczne dla takich projektów, ponieważ zazwyczaj są dwuspadowe.

W zależności od własnych preferencji, inwestorzy często sami interpretują nowoczesność połączoną z tradycją. W efekcie powstają domy, w których dominują albo klasyczne rozwiązania, albo nowoczesne formy. Najważniejsze jest to, aby wszystko spójnie się ze sobą łączyło i przenikało.

 

Materiał partnera zewnętrznego