Ekologiczny dom jednorodzinny – optymalny projekt domu
Ekologiczne projekty domów cieszą się coraz większym uznaniem, zwłaszcza, że mają piękną, ponadczasową bryłę, efektowny design i wiele udogodnień. Takie domy buduje się z naturalnych materiałów pozyskiwanych lokalnie, takich, które tworzą zdrowy klimat i są energooszczędne. W praktyce oznacza to, że ograniczają negatywny wpływ człowieka na środowisko. Na portalu firmowym https://new-house.com.pl/budowa-domu można znaleźć wiele interesujących projektów domów wyposażonych w najnowocześniejsze urządzenia, zaprojektowane specjalnie w trosce o ochronę środowiska. Taki dom można zbudować już w ciągu pół roku, a wykończyć „pod klucz” w 9 miesięcy.
Dom z udogodnieniami - w dobrym stylu
Nowoczesny dom jednorodzinny cechuje się nie tylko wyjątkowym, atrakcyjnym wyglądem, ale również pełną funkcjonalnością. Architekci coraz częściej szukają prostych, a jednocześnie oryginalnych rozwiązań, dlatego dom o prostej bryle i ciekawej fasadzie zbudowany z naturalnych materiałów zachwyca swoim charakterem. Zazwyczaj do ogrzewania domu stosuje się nowoczesny system ogrzewania bazujący na panelach słonecznych oraz wydajnej pompie cieplnej. Naturalne materiały do wykończenia domu, takie jak drewno, naturalny kamień, gips oraz płytki ceramiczne zapewniają mu wspaniały wygląd. Niezależnie od tego czy zbudujemy dom w tradycyjnym stylu z drewna, czy będzie to nowoczesny budynek z mocno przeszklonymi ścianami i kamienną fasadą – warto zadbać o odpowiednią izolację oraz funkcjonalność.
Tylko naturalne materiały
Prosta, minimalistyczna bryła, efektowna, lekka fasada, przestrzeń zapewniająca odprężenie i harmonijnie urządzone wnętrze – to główne cechy domu, których poszukują współcześni klienci. Równie ważne są materiały, z których powstaje ekologiczny dom. Materiały użyte do budowy ekologicznych domów powinny być przede wszystkim naturalne i energooszczędne, a poza tym powinny sprawiać, że mieszkanie w takich domu będzie wywoływało pozytywne efekty. Dlatego projektanci bardzo chętnie sięgają po drewno, terakotę i cegły, choć dużym powodzeniem cieszą się również nowoczesne projekty wspaniale łączące elementy szklane ze szlachetną stalą oraz naturalnym kamieniem.
Domy stworzone w zgodzie z naturą
Ekologiczny dom powinien być ciepły, a jednocześnie opłaty eksploatacyjne związane z ogrzewaniem nie narażą domowników na ogromne wydatki. Dlatego właśnie coraz częściej na dachach ekologicznych budynków montuje się kolektory słoneczne i panele fotowoltaiczne. Pozwalają one odzyskać i przetworzyć naturalną energię zapewniając naturalny sposób ogrzewania. Jednocześnie te nowoczesne systemy pozyskiwania energii oraz rekuperacji pomagają na stałe obniżyć rachunki za energię elektryczną lub gaz niezbędny do ogrzania domu. Kolektory czerpią energię z promieniowania bezpośredniego, odbitego i rozproszonego, aby następnie przekazać ją do instalacji grzewczej. Poza tym cechą charakterystyczną ekologicznych domów jest niezwykle korzystna termoregulacja. Oznacza to, że w zależności od pory roku domy te zawsze będą przyjazne, gdyż latem w ich wnętrzu będzie chłodniej, a zimą cieplej.
Artykuł zewnętrzny
Komentarze (0)