single

Szukasz kawalerki w Warszawie? Przygotuj się na wyższy wydatek

Warszawski rynek nieruchomości jest bardzo dynamiczny – do dyspozycji jest tutaj bardzo wiele różnych mieszkań, również stale realizowane są nowe inwestycje mieszkaniowe. Gdy szukasz jednak kawalerki, przygotuj się na spore koszty, ponieważ to właśnie za te mieszkania trzeba będzie zapłacić najwięcej.

Ceny nieruchomości w Warszawie nie należą do atrakcyjnych, gdy porówna się je z ofertami z innych miejscowości w Polsce. Nierzadko trzeba liczyć się nawet z ponad dwukrotnie wyższą ceną, dlatego też każdy, kto chciałby przeprowadzić się do stolicy, musi przygotować się na niemałe wydatki.

Według najnowszych raportów, za metr kwadratowy mieszkania w grudniu 2016 roku dla Warszawy trzeba zapłacić średnio 8903 złote dla rynku wtórnego oraz 8260 złotych dla rynku pierwotnego. Jednak wtedy, gdy sprawdzi się koszty pod kątem metrażu mieszkań, w takim przypadku od razu można zauważyć, że za te najmniejsze trzeba będzie zapłacić więcej niż za te mające większy metraż. Dzieje się tak głównie dlatego, ponieważ to te nieruchomości cieszą się największym powodzeniem.

Przykładowo dla rynku pierwotnego za mieszkanie mające do 38 metrów kwadratowych trzeba będzie zapłacić 8205 złotych za metr kwadratowy, podczas gdy mieszkania mające po 38-60 metrów kwadratowych to koszt 7741 złotych, a te od 60 do 90 metrów kwadratowych to wydatek 7984 złotych za metr kwadratowy. Sytuacja wygląda analogicznie w przypadku rynku wtórnego. W tym przypadku za mieszkanie mające do 38 metrów kwadratowych trzeba zapłacić 8962 złotych za metr kwadratowy.

Jeżeli wobec tego interesuje cię Warszawa mieszkania na sprzedaż w stolicy nie należą do tanich, szczególnie wtedy, gdy mowa o kawalerkach. To właśnie te mieszkania cieszą się również największym zainteresowaniem, dlatego też najszybciej znikają z ofert deweloperów oraz z portali ogłoszeniowych. Gdy zależy ci na wyszukaniu dla siebie niewielkiego „M”, w takim przypadku warto podjąć decyzję jak najszybciej, aby nie okazało się, że najlepsze kąski już zniknęły z ofert sprzedających.

Artykuł sponsorowany