single

Jakie są rodzaje łóżek?

Łóżka w sypialni są jednym z najważniejszych mebli w całym domu, a na pewno już najważniejszym w sypialni. Ma ono duży wpływ na to, jak finalnie będzie prezentowała się sypialnia, ponieważ zajmuje w niej najwięcej miejsca. Najważniejszą funkcją łóżka w sypialni jest oczywiście zagwarantowanie jak najlepszych warunków do spania. To właśnie od wybranego łózka i od tego, jaki ma materac, zależy jak dobrze będziemy się wysypiali i jak optymistycznie nastawieni do świata będziemy każdego ranka. W tym wpisie prezentujemy, jakie są najpopularniejsze rodzaje łóżek, które wybierane są do sypialni.

Łóżka z płyt meblowych

Pierwszym rodzajem łóżek sypialnianych są modele stworzone z płyt meblowych. Charakteryzują się one przede wszystkim prostotą wykonania i konstrukcji, dzięki czemu idealnie wpasowują się we wnętrza urządzone w stylu nowoczesnym lub minimalistycznym. Cechuje je również solidna budowa, trwałość, dostępność wielu różnych wzorów i w różnej kolorystyce, a przy tym jednocześnie niskiej cenie niż modele z litego drewna. Najczęściej takie łóżka są wykonywane z płyt MDF, ze sklejki, płyty pilśniowej lub z płyt wiórowych. Płyty MDF mogą występować w wielu postaciach - może być to MDF laminowany, fornirowany, foliowany, lakierowany. Większość płyt meblowych doskonale imituje prawdziwe lite drewno.

Łóżka drewniane

Dla wielu osób najlepszym wyborem są jednak łóżka z litego drewna. W sklepach meblowych można obecnie znaleźć wiele modeli drewnianych łózek do sypialni, które charakteryzują się pięknym wyglądem i dużą elegancją. Według specjalistów łóżka z litego drewna są także zdecydowanie najtrwalsze. Produkuje się je z różnego rodzaju drewna - dąb, buk, sosna. Każdy z tych gatunków charakteryzuje się innymi właściwościami, ale cechą wspólną jest ich trwałość i elegancja. 

Łóżka tapicerowane

Innym rodzajem łóżek sypialnianych są tapicerowane. Są to modele, które obija się tkaniną lub skórą. Pokrycie np. ostrych krawędzi łózka miękkim materiałem gwarantuje użytkownikom więcej komfortu i bezpieczeństwa. Dostępne są one między innymi na https://sembella.pl. Meble tapicerowane do sypialni charakteryzują się ciekawym wyglądem, dają więcej przytulności w sypialni i pozwalają podkreślić zastosowaną kolorystykę w aranżacji wnętrza. Dobrze dobrane łóżko tapicerowane z pewnością świetnie sprawdzi się zarówno w sypialniach urządzonych w stylu tradycyjnym, jak i nowoczesnym.

Łóżka kontynentalne

Ciekawym wyborem mogą być łóżka kontynentalne. Są to tak naprawdę łóżka tapicerowane, które jednak odznaczają się znacznie większą wysokością. Ramy łózek kontynentalnych są optycznie zintegrowane z masywnym materacem, który pokryty jest takim samym materiałem. Takie modele są masywne, ciężkie, duże i bardzo stabilne. Składają się one z solidnej podstawy oraz tapicerowanego zagłówka oraz wygodnego materaca głównego.

Artykuł partnera