single

Firanki gotowe z taśmą marszczącą

Gotowa firana z wszytą taśmą marszczącą. Najprostsze i jednocześnie jedno z najwygodniejszych rozwiązań dostępnych na rynku w zakresie dekoracji okien. Łatwo się takie firanki pierze, łatwo zakłada a dzięki setkom dostępnych wzorów, można wykorzystać je w każdym pomieszczeniu o dopasować do każdego wnętrza. Firanki gotowe z taśmą marszczącą to jedne z najlepiej sprzedających się firan na rynku. Dlaczego są aż tak popularne ?

Przede wszystkim dlatego, że są łatwe w użyciu. Wystarczy zacisnąć sznureczki, założyć poszczególne plisy i nie trzeba już robić żadnych zakładek na karniszu. Dodatkowo, taka firanka, niezależnie od tego jak często jest zaciągana nie trafi formy i kształtu. Jej pranie również jest banalnie proste – wystarczy rozciągnąć zakładki, wyprać, wyprasować i zacisnąć z powrotem (choć są osoby, które do prania nie zdejmują marszczenia). Firanki gotowe z wszystka taśmą to nieznacznie większy koszt niż firany metrażowe a jednocześnie mniej wysoki niż dedykowane aranżacje – to zaś powoduje, że są chętnie kupowane.

Gotowe firany z taśmą marszczącą – na 1,5, 2, 3 – co to oznacza ?

Kupując gotową firankę z wszytą taśmą, trzeba zwrócić uwagę na to, z jaką taśmą mamy do czynienia. I nie chodzi tu jedynie o kwestie tego, jakiego rodzaju będzie to marszczenie – plisa, kontrafałda, przemienny splot (co wpływa na walory estetyczne) ale również w jakich proporcjach taśma a marszczyć firankę. Na rynku dostępne są taśmy uniwersalne, bardzo często wszywane w gotowe firany. Pozwalają one na osiągnięcie dowolnej szerokości firanki w zależności od stopnia jej zmarszczenia. Jeśli potrzebujemy szerszej firany, marszczymy gotową firankę 1:1,5. Jeśli węższej, możemy bardziej zaciągnąć sznureczki i ścieśnić marszczenie. W teorii takie rozwiązanie jest dobre, ale w praktyce niesie ze sobą delikatne ryzyko. Trzeba marszczyć firankę bardzo dokładnie i pieczołowicie, by całość była równa i ładnie wyglądała. Niekiedy. Nie da się też osiągnąć aż tak dobrego efektu jak przy zakupie dedykowanej taśmy o określonym poziomie marszczenia.

Firanki gotowe z taśmą bywają zatem oznaczane proporcją bądź cyframi. Mówi się, że są marszczone na dwa bądź na trzy. Oznacza to szerokość marszczenia taśmy oraz szerokość firanki po jej ułożeniu. Kupując firanki gotowe z marszczeniem na trzy, trzeba kupić trzykrotność szerokości karnisza.

Firanki gotowe oraz na metry do pokoju i salonu, ekskluzywne nowoczesne i tanie firanki do salonu - gotowe do powieszenia i metrażowe w sklepie internetowym https://firaneo.net/firany-do-salonu

Materiał partnera zewnętrznego