single

Elektronarzędzia dla majsterkowiczów

Firmy budowlane wciąż cieszą się na rynku sporym zaufaniem, gdzie nadal często korzystamy z ich pomocy zarówno w kwestii instalacji, montażu, zakładania, wymiany, czy malowania, a także innych usług związanych chociażby z remontem domu. Wielu z nas jednak rodzi się z tak zwaną „złotą rączką”, co oznacza, że mimo nie wykonywania danego zawodu doskonale odnajdujemy się w roli majsterkowicza, a dokonane przez nas zmiany sprawdzają się na długie lata. Może to mieć związek zarówno z samym zainteresowaniem podobną tematyką, jak i wcześniejszym dobrym podpatrywaniem fachowców. 
Tak, czy inaczej, by nasza praca przyniosła oczekiwane rezultaty niezbędny jest dobry sprzęt, który będzie nie tylko użyteczny, ale i bezpieczny.

Lista elektronarzędzi

Ta jest naprawdę spora, a przede wszystkim podzielona w zależności od tego co chcemy w naszym domu zmienić. Weźmy zatem pierwszą kategorie, a więc wiertarki i młoty. Tu do wyboru mamy między innymi: młoty udarowo-obrotowe, młoto-wiertarki, wiertarki udarowe, wiertarki stołowe, mieszarki, czy też wkrętarki sieciowe. Dalej mamy szlifierki i polerki, a wśród nich: szlifierki kątowe, szlifierki proste, szlifierki taśmowe, szlifierki oscylacyjne, szlifierki mimośrodowe, szlifierki specjalistyczne, czy pilniki elektryczne. Wśród strug i frezarek można zaliczyć między innymi frezarki górnowrzecionowe. Bardzo dużą grupę stanowią narzędzia akumulatorowe. W ich skład wchodzi na przykład: młot udarowo-obrotowy, wiertarko-wkrętarka (udarowa, lub nie), samą wkrętarkę,  zakrętarka udarowa, szlifierka kątowa, pilarka tarczowa ręczna, pilarka szablasta, wyrzynarka, przecinarka, latarka, akumulator, oraz ładowarka. Kolejna grupa, to narzędzia modelarskie. Tu zalicza się: multiszlifierki (akumulatorowe, bądź nie), oraz pistolety do klejenia.

Jeszcze inną dziedziną majsterkowania są ciecia i wyrzynania. Tu może być potrzebna na przykład pilarka tarczowa ręczna, pilarke szablastą, pilarka ukośnicza, pilarka stołowa, wyrzynarka, czy też przecinarka. 

Pozostałe elektronarzędzia to opalarka, pistolety do klejenia, urządzenia do malowania, zszywacze, narzędzia wielofunkcyjne, spawarki domowe, latarki na baterię, klucze (zestawy kluczy do rur a także szczypce) , nasadki (zestawy nasadek),  narzędzia pneumatyczne, wózki i skrzynki narzędziowe,  drabiny, kosiarki, odkurzacze przemysłowe.

A co z mocowaniami?

Mocowanie różnego rodzaju urządzeń, to kolejna ważna część pracy każdego majsterkowicza. W związku z tym wśród niezbędnych narzędzi wyróżnić należy między innymi: mocowania chemiczne,  kotwy stalowe, mocowania ramowe, mocowania uniwersalne, mocowania w pustych przestrzeniach, mocowania do rusztowań, mocowania sanitarne,  uszczelniacze i piany montażowe, montaż bezpośrednio i mocowania dla elektryków.

Dobra farba podstawą pięknych ścian

W tym miejscu warto przypomnieć jedną, ważną zasadę. Każda farba ma zupełnie inny odcień w opakowaniu, niż na ścianie. W związku z tym zanim zdecydujemy się na określony kolor naszego wnętrza musimy zwrócić uwagę na kilka podstawowych szczegółów. Przede wszystkim weźmy pod uwagę jego metraż, jeśli jest mały, to ważne, aby Twój kolor mógł go optycznie powiększyć. Do tego ogromnie ważne jest ustawienie Twoich okien  (jeżeli w ogóle są), to one bowiem wprowadzają do Twojego pomieszczenia naturalne światło. Nie bez znaczenia pozostaje również ustawienie mebli, oraz dobór dodatków.

Na szczęście dziś także w internecie możemy „na próbę” sprawdzić jak dany kolor będzie prezentował się w naszym pomieszczeniu. Oczywiście ważne też, aby był on zgodny z danym stylem i oczekiwaniami. Biorąc pod uwagę te wszystkie aspekty zawsze należy zdecydować się na opcje najbardziej uniwersalną.

Aby majsterkowanie było bezpieczne

Zadbaj o odpowiednią odzież, oraz obuwie. Nie zapomnij więc o ochronnych rękawicach, słuchawkach i okularach. Bardzo ważne jest obuwie, gdzie często wykorzystuje się tak zwane kalosze. Jeśli chodzi o spodnie, to najważniejsze, aby były one wygodne, a ciało się nie przepacało, ani nie zaziębiało. W przypadku bluz bardzo dobrze sprawdzają się bluzy z polarem.

Artykuł sponsorowany