single

Panele akustyczne dekoracyjne 3D

Projektując dom albo inny budynek mieszkalny, fachowcy starają się zadbać o zapewnienie odpowiedniej izolacji akustycznej. Niestety, w przypadku starszych budynków, pomieszczenia zwykle nie są właściwie wyciszone, ale nie jest to sytuacja nieodwracalna. Nowoczesne rozwiązania, dotyczące akustycznej izolacji całych domów mieszkalnych pomagają nam bowiem uporać się z tym problemem. A pośród często stosowanych metod, jest montaż na ścianach oraz sufitach specjalnych paneli akustycznych.

Panele akustyczne na sufit

Panele akustyczne są swego rodzaju okładziną ścienną oraz sufitową, która została stworzona z materiałów, które doskonale pochłaniają dźwięki. W ich wnętrzu znajdują się struktura pianek wykonanych z tworzyw sztucznych, dzięki którym pomieszczenie zostaje wyciszone. Oczywiście, nie zniekształcają one również dźwięków, dlatego mogą być wykorzystywane chociażby w studiach nagrań albo salach konferencyjnych. Często takie panele, albo maty akustyczne spotyka się też w biurach, albo budynkach użyteczności publicznej.

Obecnie, w sprzedaży dostępne są również modele dekoracyjne takich paneli, które nie tylko doskonale wyciszają pomieszczenia, ale również stanowią fantastyczną dekorację ścienną.

Panele ścienne dekoracyjne

Starsze budynki nie są niestety dobrze wyciszone, dlatego mieszkając chociażby w bloku wybudowanym kilkadziesiąt lat temu, zwykle pojawia się problem z hałasem. Możemy w związku z tym usłyszeć szczekanie psa sąsiada, głośną rozmowę za ścianą, czy nawet telewizor. W takiej sytuacji właśnie, skorzystanie z możliwości jakie dają nam panele akustyczne jest dobrym pomysłem.

Poza tym, że tego rodzaju okleiny świetnie wyciszają pomieszczenia, to również występują w wielu interesujących wzorach i łatwo jest je zamontować, zarówno na ścianie, jak i na suficie. Dodatkowo, dzięki nim poprawia się też jakość słuchanej przez nas muzyki.

foto: ehomuteboards.com

Panele 3D

Wiele osób decydujących się na zakup dekoracyjnych paneli akustycznych, wybiera te 3D. Ich powierzchnia posiada fantastyczne zdobienia oraz niezwykłe faktury, dzięki czemu otrzymujemy efekt trójwymiarowości. Płaskie i nudne ściany stają się znacznie ciekawsze, dodając całemu pomieszczeniu głębi i sprawiają, że zyskujemy wrażenie ruchu. Dzięki temu, że do wyboru posiadamy panele w różnych wersjach kolorystycznych, możemy na każdej ze ścian użyć ich modeli w innych barwach, co nada pomieszczeniu oryginalności. Tak naprawdę, nie musimy zatem dekorować ścian w jakikolwiek inny sposób.

Pośród dostępnych paneli akustycznych, znajdziemy też takie ich modele, które można samodzielnie malować. W przypadku zatem, gdy zapragniemy zmienić wygląd danego pomieszczenia, będziemy mogli szybko dokonać tego typu modyfikacji. Jeśli natomiast wybierzemy panele z grawerowanym wzorem, możemy liczyć na to, iż będą one wyglądały niemalże jak obraz.

Panele akustyczne w salonie i sypialni

W sypialni oraz salonie zwykle spędzamy najwięcej naszego czasu. Dlatego też, powinniśmy zatroszczyć się o to, by zostały one właściwie wyciszone, co pozwoli nam się naprawdę zrelaksować.

Montując panele akustyczne w pokoju dziennym, powinniśmy je umieścić na tej ścianie, przez którą do pomieszczenia dostaje się największa ilość dźwięków. Pamiętajmy, aby nie przesadzać z ilością paneli dekoracyjnych, gdyż zbyt dużo wzorów czy faktur może zadziałać na niekorzyść takiego pomieszczenia. Oczywiście nie zapominajmy także o tym, iż panele muszą też pasować do pozostałych elementów wystroju wnętrza. Z tego powodu, najlepiej pasują one do nowoczesnych pomieszczeń.