single

7 sekretów, jak tanio i pięknie wykonać naprawę w mieszkaniu

Zdradzimy tajniki profesjonalistów, jak tanio naprawiać mieszkanie: na czym można zaoszczędzić bez szkody dla estetyki? Ostrzegamy, że na tej liście nie ma okablowania, instalacji wodno-kanalizacyjnej i wyrównywania podłóg.

Oszczędność pieniędzy na ekipie budowlanej

Zatrudnianie specjalistów tylko dla Na miejscu i w specjalnych pracach, łatwo jest zaoszczędzić przyzwoitą ilość. Część naprawy (demontaż starych powłok, usunięcie tapet i płytek) jest realistyczna do wykonania własnymi rękoma. Usuwanie gruzu budowlanego może być również ich własne - wielu profesjonalistów pobiera za tę usługę dodatkowe opłaty. Proces wyrównywania ścian, układania podłóg i wykańczania ścian jest studiowany za pomocą klipów wideo: jeśli masz czas, to całkiem możliwe jest opanowanie tych umiejętności.

Przed zaproszeniem profesjonalistów na stronę, najlepiej jest skorzystać z rekomendacji znajomych i upewnić się, że sporządzona zostanie umowa, w której zostaną ustalone wszystkie warunki i ceny. Pracownicy firm urzędowych będą drożsi niż osoby prywatne, ale w drugim przypadku trudno jest uzyskać jakiekolwiek gwarancje.

Sprawdź dodatki do domu w Netto

Ustalenie stylistyki

Ekonomia i klasyczny styl są nie do pogodzenia: odtworzenie go będzie wymagało wykończenia z szlachetnych materiałów i drogich mebli. Imitacja z plastikiem i linoleum wyglądałaby kiepsko. Art deco, high tech i neo-classical również nie mogą być nazywane budżetem.

Aby zaoszczędzić na naprawach, należy trzymać się prostych, funkcjonalnych i atrakcyjnych na zewnątrz trendów stylistycznych: skandynawskich, współczesnych, eklektycznych i loftowych. W ostatnim przypadku, betonowe stropy pokryte lakierem i autentycznym murem będą odpowiednie, a ich zastosowanie będzie miało niewielki wpływ na ostateczny kosztorys. Jednocześnie jasne plamy i niespodziewane rozwiązania dekoracyjne będą odwracać uwagę od skromnego wykończenia.

Który sufit jest tańszy?

Najprostszym i najbardziej ekonomicznym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na wykończeniu sufitu jest wykonanie sufitu napinanego. Tkanina ma wiele zalet: jej montaż trwa zaledwie kilka godzin, tworzywo sztuczne nie odkształca się i nie pęka, a co najważniejsze - zamyka żółte plamy i łuszczącą się biel na starym suficie. Wysokość pomieszczenia nieco się zmniejszy, ale dzięki błyszczącej powłoce efekt ciśnienia zniknie. Montaż sufitu napinanego - to również wkład w przyszłość, ponieważ płótno jest w stanie wytrzymać kilka litrów wody w przypadku zalania przez sąsiadów z góry.

Jeszcze tańszym sposobem na ozdobienie sufitu jest tapetowanie go grubą, tłoczoną tapetą z flizeliny, która ukryje drobne nierówności.

Budżetowa dekoracja ścian

Najtańszą opcją wykończenia ścian jest jednokolorowa tapeta teksturowana. W tej samej kategorii można przypisać ściereczki z małym wzorem. Im większe wydruki, tym więcej rolek trzeba będzie kupić, aby dopasować je do obrazów. Drogie, ale spektakularne tapety można znaleźć z rabatem, wybierając je w sklepie wśród resztek: aby stworzyć przestrzeń akcentującą lub zaprojektować niszę, to wystarczy.

Niedrogie wykładziny podłogowe

Najtańszą opcją ochrony podłogi jest linoleum. Jest higieniczny i łatwy w pielęgnacji, ma szeroką gamę kolorów i jest łatwy w montażu. Wybierając pomiędzy tanim laminatem a linoleum, należy preferować to drugie. Jest trwalsze, nie boi się wody i nie jest podatne na zarysowania: dlatego po kilku latach linoleum będzie wyglądać znacznie atrakcyjniej niż laminat.

Oszczędność pieniędzy na wyposażeniu łazienek

Trudno jest zaoszczędzić pieniądze przy remoncie łazienki, ale dzięki dokładnemu zapoznaniu się z katalogami sklepów budowlanych, porównaniu cen i wejściu na stan magazynowy, można znacznie obniżyć koszty.

Najtańszym sposobem na wykończenie łazienki jest malowanie ścian farbą lateksową. Jeśli trzeba umieścić płytki, należy wybrać produkty rosyjskich producentów, które są prawie tak samo dobre jakościowo, ale są tańsze niż produkty włoskie.

Więcej przydatnych wskazówek

Korzystniej jest zamówić okna u producenta, niż u instalatora: jeśli wymieni się wszystkie okna na raz, można uzyskać dodatkowy rabat. Można również zaoszczędzić na okuciach zamkowych: im mniej, tym tańsze będzie gotowe okno.

Jeśli nie można kupić dobrych drzwi, należy dopasować skrzydła sosny pod malowanie. Można je pokryć lakierem lub olejem, ozdobić obrazem lub antykiem. Jeśli pomalujesz skrzydło na kolor ścian, otrzymasz drzwi niewidoczne, co jest szczególnie ważne dla małych pomieszczeń. 

Oszczędność na zakupie mebli i tekstyliów pomoże różnym platformom handlowym, gdzie ludzie sprzedają rzeczy w dobrym stanie po niskich cenach. Niektóre meble można wziąć za darmo i samemu je przebudować. Różne dekoracje wykonywane ręcznie są dziś w modzie, co czyni je wyjątkowymi.