
Techniki obróbki metali - przegląd
Czyli szereg unikatowych możliwości edycji kształtu kształtu, jaki ma element docelowy (wpływanie na jego wymiary, a nawet na strukturę)
Cięcie laserem.
Co ważne, laser znajduje zastosowanie bez względu na to, jak skomplikowany jest cięty element, ponieważ osoba odpowiedzialna za wykorzystanie lasera może zachować nie tylko projekt elementu, ale również sam rozkrój arkusza, proces jest powtarzalny i nawet wykonanie tego samego elementu w dużych partiach z zachowaniem tych samych parametrów nie jest zadaniem skomplikowanym.
Procesy składające się na projektowanie rozkrojów są zresztą wspierane komputerowo, a to sprawia, że materiał może być wykorzystywany w maksymalny sposób a liczba odpadów jest ograniczona do minimum.
Osoby decydujące się na cięcie laserem, mogą wykorzystywać w tym celu płyty o wymiarach wynoszących nawet 3000 na 1500 milimetrów.
Więcej szczegółów na http://pragmaplus.pl/uslugi/
Innym sposobem obróbki jest technologia Waterjet często jest określana mianem cięcia wodnego i zwraca na siebie uwagę przede wszystkim dlatego, że umożliwia obrabianie materiałów delikatnych oraz gąbczastych.
Pozwala też na cięcie materiałów wykonanych z dowolnych metali. Cięcie nie generuje wysokiej temperatury dlatego szerokie zastosowanie tej technologii stwarza wiele możliwości. Głowica Waterjet pozwala nam na wycinanie elementów charakteryzujących się dowolnymi kształtami i to w dwóch wymiarach. Imponują też maksymalne wymiary, z którymi mamy do czynienia w odniesieniu do elementów poddawanych obróbce dzięki wspomnianej technice, te bowiem odpowiadają wymiarom płyty 3000 x 2000 milimetrów. Co więcej, sama grubość materiału może osiągać nawet 150 milimetrów. Procesy projektowe są w pełni zautomatyzowane, co umożliwia nie tylko zmniejszenie kosztów, ale również – optymalizację rozkrojów. Projekty cięcia można zresztą wykorzystać na kilka sposobów – za ich pośrednictwem da się więc wykonywać tak pojedyncze elementy, jak i ich serie.
Inna ciekawa usługa, na którą warto jest zwrócić uwagę, wiąże się z obróbką krawędzi odnoszącą się do wszelkich materiałów o zastosowaniu budowlanym. Za jej pośrednictwem powstają nie tylko zaokrąglenia, ale również fazowanie i ukosowania krawędzi, a w konsekwencji łatwiejsze staje się łączenie elementów, które przylegają do siebie.
Oczywiście, gdy mówimy o najbardziej uniwersalnej metodzie stosowanej podczas wykonywania skosów, musimy podkreślić rolę obróbki z wykorzystaniem maszyny z rodzaju Waterjet. Ta poddaje obróbce dowolne materiały, a jednocześnie gwarantuje zachowanie maksymalnej precyzji.
Opracował,
Komentarze (0)