single

Jak wybrać krzesło biurowe?

Spędzasz wiele czasu przy komputerze? Siedząca praca daje się we znaki Twoim plecom? To może być znak, że najwyższy czas na zakup dobrze dopasowanego do Twoich potrzeb krzesła biurowego. Odpowiedni model zagwarantuje wygodę siedzenia nawet przez wiele godzin dziennie. Jego znalezienie nie jest jednak łatwe. Na rynku znaleźć można tysiące modeli, dlatego w podejmowaniu decyzji przyda się wiedza na temat kryteriów dopasowania krzesła do potrzeb użytkownika. Jak znaleźć odpowiedni fotel biurowy i na co należy zwracać uwagę? 

Krzesło do gabinetu – na co należy zwrócić uwagę? 

Wzrost popularności pracy zdalnej przyniósł również powszechne zainteresowanie tematyką tworzenia w domach i mieszkaniach przestrzeni w całości poświęconej pracy. Zaaranżowanie domowego gabinetu stało się marzeniem wielu. Kluczowym elementem takiej przestrzeni jest samo miejsce pracy, na które składa się biurko oraz krzesło biurowe. 

To, jakie meble biurowe znajdą się w gabinecie, ma niebagatelny wpływ na komfort pracy. Przestrzeń takiego pomieszczenia powinna być maksymalnie funkcjonalna. Odpowiednie krzesło biurowe to gwarancja wygodnej pracy nawet przez wiele godzin. Czym jednak powinien charakteryzować się model nadający się do domowego gabinetu? 

Regulacja elementów krzesła i jego forma 

Wybierając krzesło biurowe z regulacją oparcia i podłokietników, możesz w szybki i prosty sposób dopasować mebel do swojego wzrostu i postury. Właściwość ta oraz odpowiedni kształt oparcia (m.in. podparcie odcinka lędźwiowego) pozwoli zredukować obciążenie kręgosłupa podczas wielogodzinnej pracy w pozycji siedzącej. Krzesło biurowe powinno być stabilne i nie stwarzać ryzyka upadku podczas odchylania się. 

Materiał krzesła biurowego 

Tapicerka, którą jest obite krzesło biurowe, również ma wpływ na komfort jego użytkowania. Szorstkie lub w inny sposób podrażniające skórę materiały mogą stanowić pewną niedogodność podczas dłuższej pracy. Popularnym materiałem używanym do pokrywania krzeseł biurowych jest ekoskóra – miękki, wytrzymały i niezwykle łatwy w czyszczeniu materiał. 

Jak dobrać krzesło biurowe do młodzieżowego pokoju? 

Biurko to najważniejszy mebel w młodzieżowym pokoju – służy zarówno do nauki, jak i rozrywki. Niezależnie jednak od tego, ile czasu dziecko spędza nad książkami lub w grach komputerowych, warto zapewnić mu możliwość korzystania z wygodnych, solidnie wykonanych mebli. Wybierając krzesło biurowe dla dziecka lub nastolatka, warto zwrócić szczególną uwagę na dostępne opcje regulacji i ustawień, w szczególności w zakresie wysokości oparcia czy podłokietników. 

Choć możliwości dostosowania krzesła do wymiarów pociechy jest najważniejsza, liczy się także wygląd mebla. Dzieci i nastolatkowie docenią nowoczesny design, kontrastowe kompozycje barw i nietypowe kształty. W tym przypadku dobrym wyborem może okazać się krzesło biurowe dla graczy, znane również jako krzesło gamingowe. Odważne formy oraz dynamiczny design i kolorystyka czynią te modele idealnymi zarówno dla młodzieży zafascynowanej światem e-sportu, jak i nastolatków ceniących sobie oryginalny wygląd mebli. Te i wiele innych rodzajów krzeseł znajdziesz na przykład w ofercie Galerii Wnętrz Domar.

Artykuł partnera