single

Białe ściany – bardziej praktyczne niż myślisz

Biel to kolor uniwersalny i bardzo praktyczny. Stanowi podstawę w stylu skandynawskim, ale także w shabby chic, który charakteryzuje się romantycznością z lekką domieszką vintage.

Nie ma drugiego takiego koloru jak biel. Ta uniwersalna i piękna barwa stanowi podstawę przy aranżacji mieszkań. W każdym domu znajdziemy pokryte nią powierzchnie, ponieważ jest uniwersalna i ponadczasowa.

Biel dobra na wszystko

Zaletą białego koloru na ścianach jest to, że świetnie kontrastuje z ciemniejszymi dodatkami, meblami czy podłogą, uwidaczniając te elementy umeblowania, na które pragniemy zwrócić szczególną uwagę. Obserwator może dostrzec każdy, nawet najdrobniejszy element. Ciemne, bądź kolorowe ściany mogłyby tylko odciągać jego wzrok od tych kluczowych detali, rozproszyć odbiorcę.

Jeśli chcemy połączyć w jednym pomieszczeniu dwa różne rodzaje stylów, tak aby efekt końcowy nie przytłaczał nas swoim ciężarem, bezpiecznie jest pomalować ściany na biało. Stosując się do tej rady, możemy puścić wodze fantazji i nie ograniczać się do tradycyjnych rozwiązań, ale łączyć ze sobą różne faktury, kolory czy materiały. Na tle bieli lepiej się prezentują różne style.

W poszukiwaniu przestrzeni

Projektanci wnętrz często używają białej farby (np. Śnieżka Modern White) w pomieszczeniach o małej powierzchni (biurach, pokojach gościnnych i łazienkach), ponieważ biel optycznie je rozjaśnia i powiększa (mocne, ciężkie kolory działają odwrotnie). Co ciekawe, kiedy patrzymy na sypialnię, której białe ściany stały się tłem dla mocniejszych i dominujących kolorystycznie dodatków (np. czarnych), postrzegamy ją jako czystą, schludną i niezwykle elegancką. Jeśli zmienimy dodatki, poszewki czy narzutę na pudrowy róż czy ognistą czerwień, to charakter tego miejsca również diametralnie się zmieni – dlatego biel może okazać się bardziej interesująca niż sądzimy.

Biel niezmiennie modna

Biel od wielu lat jest jednym z najbardziej popularnych i najczęściej wybieranych kolorów. Inspirują się nią zarówno wciąż modny minimalizm, jak i styl skandynawski, wykorzystując do aranżacji pomieszczeń różne odcienie tej barwy – od naturalnej, chłodnej bieli, przez kredową, aż do tytanowej, bardzo jasnej i lśniącej. Dlatego też z półek sklepowych wykupywane są farby w tej tonacji, zapewniające matowe wykończenie na ścianach i natychmiastowe krycie. Klienci wybierają m.in. Śnieżkę Vernissage.

Uniwersalną, modną, a jednocześnie surową białą przestrzeń można wykorzystać na różne sposoby. Jedyną przeszkodą może okazać się nasza wyobraźnia, bo przecież z łatwością dopasujemy do bieli inne kolory, faktury, łączenia i materiały.