single

Remont w domu. Jak go zrobić bez wyprowadzki?

Planując remont wnętrz w naszym domu lub mieszkaniu, stajemy przed dylematem, jak zorganizować sobie życie w miejscu, które lada chwila będzie placem budowy. Warto wtedy wykorzystać nieremontowane pomieszczenia i przygotować w nich, np. mini aneks kuchenny.

Jeżeli zakres prac naszego remontu obejmuje malowanie czy wymianę paneli, nie jest on problematyczny i nie będzie uciążliwy dla domowników. Inaczej wygląda sytuacja w przypadku kapitalnych transformacji wnętrz, gdzie zmiany są duże i dotyczą pomieszczeń takich jak kuchnia czy łazienka.

Remont w domu - odizolowanie części mieszkalnej od budowlanej

Rozpoczynając remont generalny, warto zacząć od tych pomieszczeń, których odnowienie zajmie najwięcej czasu i będzie wymagać dużego nakładu pracy. Do takich wnętrz należą kuchnia i łazienka. Ekipa fachowców, która wkroczy do naszego domu i zajmie się demontażem i odnawianiem pomieszczeń, powinna zadbać także o komfort nas domowników, oddzielając teren budowy od miejsc mieszkalnych. Profesjonalni budowlańcy wykonają izolacje przypominające bariery zabezpieczające przed pyłem i hałasem. Takie bariery są zwykle przygotowywane z płyt OSB i tektury. Ochroną jest także oklejenie otworów drzwiowych grubą folią i taśmą oraz zasłonięcie wszelkich szczelin mokrym materiałem, co uniemożliwia wydostawanie się pyłu do pozostałych części domu. Powinniśmy jednak pamiętać, że nie każdy wykonawca zatroszczy się o nasz komfort i z troską podejdzie do tych pomieszczeń, które remontowi poddawane nie są. Dlatego warto wybierać takich fachowców, którzy mają doświadczenie z tego typu pracami, są sprawdzeni i godni polecenia. Miejscem, które gromadzi oferty najlepszych wykonawców nie tylko z branży budowlanej, ale z różnych dziedzin, jest Fixly.pl.

Remont w kuchni - tymczasowy aneks kuchenny w salonie

Na czas remontu sprzęty z kuchni, takie jak lodówka czy kuchenka mikrofalowa, możemy przenieść do innego pomieszczenia, np. do salonu, i urządzić tam aneks kuchenny. Dzięki temu nadal samodzielnie będziemy mogli przygotować śniadania i kolacje. Jeżeli zależy nam na ograniczeniu wydatków i nie mamy zamiaru każdego dnia jeść obiadów w restauracjach, możemy kupić przenośną kuchenkę elektryczną. Jej koszt to około 30-40 złotych, a będziemy mogli odgrzewać na niej zapasy z zamrażalnika i przygotowywać świeże dania.

Jak uniknąć braku wody, czyli remont w łazience

Prace remontowe w łazience powinniśmy zacząć w chwili, gdy kuchnia jest już wykończona. Dzięki temu unikniemy przerw w dostępie do bieżącej wody. Ceramika łazienkowa, taka jak muszla toaletowa i umywalka, powinna zostać zdemontowana w ostatniej chwili i możliwie jak najszybciej zastąpiona nowymi egzemplarzami. Do czasu zamontowania nowych sanitariatów, będziemy zobowiązani przynajmniej przez jeden dzień do korzystania z gościnności rodziny lub przyjaciół.

Niezależnie od tego, czy mieszkamy w domu jednorodzinnym, czy mieszkaniu w bloku, remont prędzej czy później będzie dotyczyć każdego z nas. Możemy skrócić jego czas i uciążliwość, jeżeli dokładnie zaplanujemy kolejność wykonywanych czynności i znajdziemy kompetentną i zaangażowaną w swoją pracę ekipę budowlaną.

 

Materiał zewnętrzny