single

Czerp przyjemność z pobytu w ogrodzie

W okresie wiosennym i letnim, zwłaszcza gdy świeci słońce, warto przebywać w ogrodzie. To idealne miejsce na relaks, zabawy z dziećmi czy spotkania z przyjaciółmi. Jednak przydomowy ogród nie musi być wyposażony jedynie w stolik, krzesła czy leżaki. Dobrym pomysłem, który spodoba się zarówno młodszym, jak i starszym domownikom, jest zakupienie basenu ogrodowego lub trampoliny. Basen pomoże ochłodzić się w gorące dni, a trampolina pozwoli zrzucić zbędne kilogramy czy pobawić się ze swoimi pociechami na świeżym powietrzu. Jak mądrze wybrać takie produkty?

Basen ogrodowy i trampolina to wyposażenie coraz częściej goszczące w ogrodach. Dają dużo frajdy, a do tego pomagają się odstresować i oderwać od codziennych problemów. Przebywanie na powietrzu pozytywnie wpływa na samopoczucie, ponadto sprzyja syntezie witaminy D w organizmie poprzez ekspozycję na promienie słoneczne. Warto więc uatrakcyjnić swój ogród i cieszyć się z basenu czy trampoliny z całą rodziną.

Basen ogrodowy

Basen ogrodowy rozkładany to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, które nie mogą sobie pozwolić na wybudowanie murowanego basenu. Taki obiekt sprawdzi się w ciepłych krajach, jednak w Polsce, gdzie pogoda jest niezwykle kapryśna, o wiele lepiej wybrać rozwiązanie tymczasowe, które w razie czego można zdemontować. W związku z tym producenci stworzyli baseny rozkładane. Co warto wiedzieć przed zakupem?

  1. Do wyboru są baseny rozporowe, stelażowe oraz produkty dla dzieci, czyli baseny dmuchane. Basen ogrodowy rozporowy zyskuje swój kształt po napełnieniu wodą, natomiast basen stelażowy jest droższy, ale stabilniejszy.
  2. Wielkość basenu należy dobierać do dostępnego miejsca w ogrodzie. Wokół ogrodowego „kąpieliska” warto zostawić minimum metr pustej przestrzeni.
  3. W basenie przyda się porządna pompa filtracyjna, a nie taka dołączona do większości basenów. Dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w pompę piaskową.
  4. O wodę w basenie należy dbać – stosować odczynniki PH czy tabletki do chlorowania wody.

Trampolina

Dzisiejsze trampoliny to produkty nie tylko dla dzieci. Są na tyle duże, że spokojnie może na nich skakać osoba dorosła. Taki trening na trampolinie pomaga rozwijać mięśnie i zwiększa kondycję, zarówno u młodszych, jak i starszych użytkowników. Jednak aby tego rodzaju sprzęt spełnił swoje zadanie, powinien być wykonany z wytrzymałych i dobrych jakościowo materiałów. Jakimi wskazówkami warto się kierować podczas zakupu?

  1. Trampolina ogrodowa koniecznie musi mieć siatki zabezpieczające. Wyróżnia się siatki zewnętrze lub wewnętrzne. Te drugie, choć nieco ograniczają przestrzeń do zabawy, są bezpieczniejsze, bowiem całkowicie odgradzają od sprężyn.
  2. Mata trampoliny musi być elastyczna i odporna na działanie czynników atmosferycznych, takich jak promieniowanie słoneczne czy deszcz. Najlepsze maty to te wykonane z tworzywa PE mesh.
  3. Przed zakupem trampoliny należy przyjrzeć się jej konstrukcji. Powinna być stabilna i solidnie wykonana, np. z ocynkowanej stali.
  4. Sprężyny, np. z hartowanej stali, powinny być masywne i dobrze osłonięte. Odpowiednio zabezpieczone powinny być także wszystkie inne ostre elementy.
  5. W przypadku trampoliny ważna jest także jej nośność. Jeśli ze sprzętu ma korzystać kilka osób, warto zsumować ich wagę, aby sprawdzić, czy nie jest większa niż maksymalne obciążenie.

Ogród to doskonałe miejsce na relaks. Aby go uatrakcyjnić, można zdecydować się na zakup basenu rozkładanego lub trampoliny. Basen pozwoli ochłodzić się w upalne dni – odpowiednio duży pomieści nawet całą rodzinę czy grupę przyjaciół. Trampolina ogrodowa to idealny sprzęt do treningu, ale i zabaw dla dzieci. Warto wybierać produkty sprawdzonych i cenionych producentów, które będą mogły być użytkowane przez wiele sezonów.

 

Materiał zewnętrzny