single

Baterie wannowe - podpowiadamy, jak wybrać tę najlepszą

Wybór baterii wannowej to równie odpowiedzialne zadanie, co wybór samej wanny. Poruszając się miedzy sklepowymi półkami, powinniśmy pamiętać, aby nasza bateria, która uzupełni wannę, nie była tylko dodatkiem designerski, ale również spełniała swoje funkcje. Oto 3 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę przy zakupie baterii wannowej.

Wanna i bateria tworzą całość

W sklepach dostępnych jest wiele modeli i wzorów baterii wannowych, które mogą przykuć naszą uwagę. Podczas wyboru baterii, starajmy się to zrobić w taki sposób, aby razem z wanna tworzyły one spójną całość. Inna bateria będzie pasowała do wanny narożnej, która będzie wykonana z akrylu, inna do wanny żeliwnej, która będzie znajdowała się w łazience wykonanej i urządzonej w stylu rustykalnym. Starajmy się tak dobierać akcesoria i elementy wyposażenie wnętrza, aby tworzyły one jednolitą całość. Ponadto, pomijając już kwestię designu, zamontowanie baterii wannowej, która będzie mocowana w ścianie i będzie miała nam służyć przy wannie wolnostojącej, może okazać się nie tylko nieestetyczne i niepraktyczne, ale również niemożliwe w użytkowaniu.

Liczy się wnętrze 

Wybierając baterię wannową, musimy zwrócić uwagę na elementy, jakie ją tworzą. Warto przyjrzeć się przede wszystkim takim kwestiom, jak:

  • głowica, która może być ceramiczna, suwakowa i termostatyczna. Najlepsza i najbardziej precyzyjna jest głowica ceramiczna. Głowice suwakowe występują w starszych typach baterii. Natomiast głowice termostatyczne odpowiadają za utrzymanie stałej temperatury wody;
  • waga baterii, która może przekładać się proporcjonalnie do jej wytrzymałości na zmiany temperatur;
  • ilość uchwytów - mamy wybór między baterią jednouchwytową i klasyczną, dwuuchwytową;
  • wydajność przepływu, którą podaje producent i którą określa się w klasach lub w litrach wody.

Dodatki, które sprawią, że będzie łatwiej i przyjemniej

W przypadku baterii wannowych poleca się stosowanie modeli, które są wyposażone w termostat. Dzięki temu, napełnienie naszej wanny wodą o temperaturze idealnej do kąpieli, będzie jeszcze prostsze. Dużym plusem będzie bateria wyposażona w blokadę uniemożliwiającą poparzenie. Wyznacza ona bezpieczny próg temperaturowy, który wynosi 38°C. Funkcja ta może okazać się bardzo istotna podczas kąpieli naszych pociech. Dodatkowo możemy zwrócić uwagę na możliwość podłączenia słuchawki prysznicowej, posiadanie ogranicznika mocy lanej wody, który jest wbudowany w głowicę oraz systemy pozwalające na zniwelowanie nagrzewania się baterii w wyniku przepływu gorącej wody oraz systemy służące wytłumieniu działania baterii wannowych.

Materiał partnera zewnętrznego