single

Meble biurowe - o czym warto pamiętać?

W dzisiejszych czasach gonimy za pracą i karierą. Spędzamy w biurze więcej czasu niż w domu - przeciętny pracownik przebywa w nim około 2 tysięcy godzin rocznie. Motywacja pracowników do pracy ma również podłoże w samym wystroju wnętrza. Cenimy sobie wygodę miejsca pracy oraz jego przystosowanie do branży i wykonywanego zawodu. Meble biurowe są więc bardzo ważnym aspektem, na który pracodawca powinien zwrócić baczną uwagę.

Dobór mebli biurowych

W zależności od charakteru biura, warto położyć nacisk na odpowiednie dopasowanie mebli. Miło, gdy zachowują one standardy estetyki. Jednak nie warto skupiać się wyłącznie na wyglądzie. Owszem, wystrój ma cieszyć oko, tworząc tym samym pozytywną atmosferę, ale nade wszystko powinien zapewniać komfort pracy. Wybór mebli biurowych na rynku jest ogromny. Decydując się zatem na konkretny styl czy kolorystykę, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na ich wygodę podczas użytkowania.

Krzesła i fotele powinny być dostosowane do rozmiaru biurek, a także posiadać możliwość regulacji przez osoby, które będą z nich korzystać. Jeśli mowa o biurkach, ważna jest przestrzeń użytkowa. Oprócz możliwości ustawienia komputera, istotne jest znalezienie miejsca do sporządzania notatek czy na przedmioty pomagające nam w wykonywaniu pracy. Komfort oraz odpowiednie samopoczucie pracownika to wartości nie do przecenienia. Warto przy tym zadbać o szafki czy półki, które umożliwią przechowywanie potrzebnych dokumentów i jednocześnie nie pozostawią ich na widoku.

Wystrój sali konferencyjnych stanowi swoistą wizytówkę firmy. Rozwiązań jest wiele. Jeśli cierpimy na niedobór wolnego miejsca, możemy znaleźć składane stoły konferencyjne. Dzięki temu zyskamy więcej przestrzeni na co dzień. Miejsca do siedzenia powinny zapewniać wygodę, co jest szczególnie istotne podczas dłuższych narad i biznesowych spotkań.

Gdy powierzchnia biura pozwala na dodatkowe pomieszczenie, w którym pracownicy mogą spędzać przerwy, bardzo dobrą inwestycją będą kanapy. Najlepiej wygodne, umożliwiające zmianę pozycji oraz odpoczynek umysłu od natłoku pracy. Wystrój takiego pomieszczenia to kwestia czysto wizualna - nie musi spełniać konkretnych wymogów. Najistotniejsze jest utrzymanie czystości. Warto więc przyjrzeć się rodzajom materiałów, którymi kanapy są pokryte. Jeśli zadbamy o zwiększoną odporność na zabrudzenia, przedłużymy jednocześnie cykl ich życia.

Kiedy wchodzimy do firmy, jej głównym punktem jest recepcja. A pierwsze wrażenie bywa decydujące. Lady recepcyjne powinny być duże i stwarzać możliwość przechowywania dokumentów - odpowiednia archiwizacja jest bardzo ważna. Dokumenty nie powinny trafić w niepowołane ręce, dlatego egzamin zdadzą specjalne szafy na dokumenty – koniecznie zamykane. Sam wystrój recepcji można wzbogacić odpowiednimi dekoracjami. Komfort oczekującym zapewnią natomiast wygodne meble do siedzenia.

Odpowiednie dodatki

Dodatki są bardzo ważnym elementem wystroju. Traktowane jako drobne szczegóły, w ogólnym widoku całego pomieszczenia stworzą odpowiednią atmosferę miejsca, w którym praca jest przyjemnością. Warto więc wystrój biura wzbogacić o modne dodatki. Na biurkach pracowników mogą wylądować gadżety, na korytarzach – obrazy, zaś w pomieszczeniach ogólnodostępnych ozdoby, które pomogą w pozytywnym odbiorze firmy. Przebywając bowiem we wnętrzu ciepłym, o niebanalnym wystroju, nie traktujemy biura jako miejsca żmudnej pracy i nudy.

Jak widać, tworząc biuro musimy zwrócić uwagę na wiele różnych aspektów. Począwszy od zapewnienia odpowiedniego miejsca pracy, przez komfort użytkowania poszczególnych mebli, a na najdrobniejszych szczegółach skończywszy. Umilą one pracę i wprowadzą przyjazną atmosferę w biurze. Tym samym zapewnią motywację pracownikom do spędzania kolejnych godzin w biurze – bez kwaśnej miny, za to z uśmiechem na ustach. Więcej na lobos.pl.