single

Dekoracje wielkanocne: ZRÓB TO SAM!

Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nią wiele przygotowań i pracy w kuchni. Aby przygotować się do takiej uroczystości w rodzinnym gronie, a jednocześnie zaoszczędzić pieniądze na gotowe kompozycje można zastanowić się nad wykonaniem ozdób na własną rękę. Taka aktywność z pewnością przybliży każdego z członków rodziny i pozwoli odpocząć w świątecznej atmosferze. Poniżej znajdą państwo oryginalne pomysły, które przyczynią się do stworzenia ciekawych kreacji wielkanocnych.

Dekoracje wielkanocne na stół: KOMPOZYCJA W KOSZYCZKU

Niewielki wiklinowy koszyczek, który nie wymaga wiele uwagi ani nadzwyczajnych umiejętności. Jedyne co przyda się w tej kompozycji to odrobina kreatywności. Zawartość koszyczka to dowolna forma w zależności od indywidualnych preferencji. Dzieci mogą przygotować różnokolorowe pisanki, a dodatkowe elementy, które wzbogacą całą formę to między innymi bazie, koronkowe serwetki, a także figurka baranka lub kurczaczka.

Dekoracja wielkanocne na drzwi: STROIK Z ZIELONYMI GAŁĄZKAMI

Aby nasz dom kojarzył się każdemu z atmosferą świąt wielkanocnych nie potrzeba dużo wysiłku. Należy pamiętać, żeby tydzień przed świętami gałązki brzozy znalazły się w naszym wazonie. Następnym krokiem będzie przygotowanie różnobarwnych kokardek. Ostatnim krokiem jest skomponowanie wielkanocnej wiązanki, która dodatkowo może zostać zaopatrzona w jajeczka o ciekawych wzorach.

Dekoracja wielkanocne do powieszenia: WYJĄTKOWE JAJKO Z NITEK

Biały sznurek, balony oraz klej w płynie o przezroczystej barwie. To dobry początek ku temu, by przygotować się do stworzenia jajka z nitek. Wspomniany sznurek namaczamy w kleju i obtaczamy wokół balonu. Ostatnim krokiem ku ostatecznej formie jest rozbicie balonu igłą, co pozwoli zauważyć ostateczny rezultat. Dla ciekawszego efektu wizualnego można dobrać dodatkowe ozdoby, takie jak kokardki lub zdecydować się na wykorzystanie różnokolorowych sznurków. Efekt murowany i gwarantowany.

OZDOBNE PISANKI ZE WSTĄŻEK

Aby ułatwić sobie stworzenie ciekawych jajek wielkanocnych, można skorzystać z gotowych styropianowych form. Następnie przygotowujemy kolorowe wstążki, które zostaną przytwierdzone do wspomnianej formy za pomocą pistoletu z klejem. Jeśli istnieje obawa, że dana wstążeczka się przesunie, w ramach asekuracji całej kompozycji można dopomóc sobie szpilkami, które poprawią docelowe położenie wstążki. Ozdoba zostanie wykonana w kilka minut, a będzie cieszyła oko przez okres świąt.

CEKINOWE DEKORACJE

Kolejny ciekawy sposób na przystrojenie styropianowych jajek. Cały zamysł opiera się na podobnej, wcześnie wspomnianej koncepcji, lecz głównym elementem ozdobnym stają się w tym przypadku cekiny. Najlepiej, by był on w tym samym kolorze, chyba że nasze wyczucie w tematyce kolorystyki pozwoli uzyskać ciekawe połączenia, w takim razie oczywiście można zastosować mieszankę barw. Aby sama praca zachowała elementy symetryczne, wystarczy stworzyć zarys za pomocą mazaka na samej powierzchni styropianowego jajka. Tym samym nie dojdzie do niemiłej sytuacji, w której kompozycja stanie się nierówna.

Dekoracje wielkanocne na parapet: JAJO Z RZEŻUCHY

Sadzona przez wielu rzeżucha może okazać się niezbędnym elementem w stworzeniu oryginalnego jaja. Do tej pracy przydadzą się nam waciki kosmetyczne, nasiona rzeżuchy oraz gaza. Mokre jajo należy obłożyć wacikami, następnie na gazę wystarczy nasypać nasiona, a całość owinąć wokół styropianowego modelu jajka. Aby cała ozdoba się udała, potrzebujemy jeszcze związać gumką recepturką spód gazy, tak by przylegała do powierzchni jajka. Codzienne nawilżanie samej formy poprzez mgiełkę wodną spowoduje wytworzenie zielonego koloru, przez co otrzymamy jajko, które z pewnością wpisze się w pozostałe elementy ozdobne znajdujące się w naszych domostwach.

Dekoracje wielkanocne na parapet: DONICZKA Z ZAJĄCZKIEM

Aby stworzyć wielkanocny stroik nie potrzeba dużo wysiłku. Tak naprawdę do stworzenia pomysłowego zajączka w doniczce wystarczy kilka tanich elementów takich, jak sztuczne kwiatki, ziemia oraz dwa pomponiki. Wspomniana doniczka zostaje napełniona ziemią, a w niej to rozmieszczamy kwiatki, należy jednak pamiętać, że powinny one obejmować połowę powierzchni doniczki, by starczyło miejsca na naszego zajączka. Z pomponików tworzymy korpus zwierzątka,a jego łapki możemy uzyskać za pomocą filcu, z którego je wytniemy. Tak powstały stroik ucieszy niejedno dziecko odwiedzające nasz dom.

GNIAZDO NA JAJKA Z BAZI

Klej, sznurek oraz spora ilość bazi to jedyne co będzie ci potrzebne, by wykonać ciekawego gniazdko na jajka. Gałązki bazi splatamy ciasno, po czym łączymy je w kształt okręgu za pomocą sznurka. W tak intuicyjny sposób otrzymujemy koszyczek, który z pewnością będzie przykuwał wzrok w trakcie święcenia pokarmu w kościele.

Więcej pomysłów i poradników na dekoracje wielkanocne znajdziesz na https://ladnydom.pl/tag/dekoracje-wielkanocne.