single

Łuparka ręczna

Domów jednorodzinnych, które są opalane drewnem jest coraz więcej. Ważne jest jednak to, aby przed okresem zimowym zgromadzić jak najwięcej drewna, dzięki czemu będzie się zabezpieczonym przed chłodniejszymi dniami. Problem ten dotyka również wszystkich zwolenników kominków. Istotne jest więc to, aby odpowiednio porąbać drzewo i dysponować ku temu wydajnym sprzętem. Może to być specjalistyczna łuparka, która sprawdzi się dużo lepiej niż zwykła siekiera. 

Łuparki do drewna - dlaczego warto się zdecydować?

Siekiery nie są zbyt nowoczesnymi produktami, ponieważ rozłupywanie drewna z ich pomocą trwa bardzo długo i nie jest zbyt komfortową czynnością. Nadal cieszą się jednak sporą popularnością ze względu na szeroką dostępność i niewielką cenę. Praca jest jednak dość mozolna i wymaga od użytkowników dobrej kondycji fizycznej.

Korzystniejszym rozwiązaniem jest innowacyjna łuparka do drewna, za którą trzeba co prawda zapłacić nieco więcej, ale sprawdzi się w zdecydowanej większości przypadków. Łuparka doprowadza do tego, że rąbanie jest łatwiejsze i przyjemniejsze. Nie wymaga to od operatora większego wysiłku. Urządzenie charakteryzuje się wydajnością, mogą je obsługiwać osoby, które nie mają zbyt dużo siły. Jest bezpieczne, chociaż może być zasilane na wiele sposobów, dlatego też warto przyjrzeć się poszczególnym opcjom i wybrać dla siebie najkorzystniejszą.

Łuparki do drewna - z jakich opcji można skorzystać?

Analizując konkretne łuparki do drewna, warto porównać między sobą poszczególne możliwości, a wszystkim wyjdzie to na dobre. Łuparki ze względu na zasilanie można podzielić na następujące rodzaje:

  • łuparki elektryczne - nieco słabsze od spalinowych, za to nie są zbyt kłopotliwe w utrzymaniu. Co ważniejsze nie wymagają od zainteresowanych regularnych przeglądów technicznych,
  • łuparki zasilane napięciem 230 V - sprawdzają się przede wszystkim w gospodarstwach domowych, pracują bardzo cicho,
  • łuparki zasilane napięciem 400 V - urządzenia dla profesjonalistów, z których korzysta się głównie na tartakach,
  • łuparki spalinowe - wymagają dość częstych przeglądów technicznych i generują spory hałas. Sprzęt ten jednak wykazuje się dużą mocą i jest mało podatny na uszkodzenia,
  • łuparki hydrauliczne - przeznaczone do łupania drewna o bardzo dużych gabarytach. Konstrukcja jest w tym przypadku dość skomplikowana, dlatego też zaleca się korzystać z nich jedynie w przypadku doświadczonych osób.

Dobór łuparki zależy oczywiście od zaplanowanych prac, ale ostateczną decyzję warto skonsultować z profesjonalistą, aby mieć stuprocentową pewność tego, że nie popełniło się istotnego błędu. Pod lupę należy wziąć również konstrukcję łuparek. W tym przypadku można sobie pozwolić na zakup łuparki poziomej (tania i łatwa w obsłudze, zapewniająca wygodę podczas realizowania zaplanowanych prac) oraz pionowej (umożliwia regulowanie wysokości, a dodatkowo sprawdza się przy dużych pniach). W warunkach domowych dużo lepiej sprawdzi się wersja pozioma. Warto to sobie dokładnie przemyśleć i dopiero wtedy podjąć finalną decyzję. 

Sprawdź także szeroką ofertę łuparek świdrowych. Więcej na https://alltech-shop.eu/pl/kategorie/606/luparki_swidrowe >>