single

Okna z aluminium - wady i zalety

Wybór okien do własnego domu jest jednym z najbardziej kluczowych wyborów - i jest to kwestia nie tylko wyglądu zewnętrznego, ale również i późniejszej wygody użytkowania. Okna muszą być szczelne i zapewniać ciepło w pomieszczeniu. Przez bardzo długi czas wydawało się, że aluminium nie jest dobrym metalem do wykonywania tego typu wyposażenia. Okazuje się to jednak nieprawdą.

Aluminium jest uznawane za metal zimny, jednak powodem tego są niegdysiejsze wady izolacyjne. Około 20 lat temu nie mieliśmy jeszcze takich możliwości, jakie mamy obecnie. W związku z tym brakowało dobrych izolatorów i w naszej strefie klimatycznej aluminium mogło się wydawać złym wyborem. Niestety, czasy się zmieniły, a przeświadczenie co do aluminium pozostało - zupełnie niesłusznie! Metal ten jest lekki, a jednocześnie trwały. Jest bardzo prosty w konserwacji i we właściwym utrzymaniu. Charakteryzuje go odporność na korozję oraz ekologiczność - może być nawet w całości przetworzony na coś zupełnie innego. Będąc świetnym surowcem wtórnym, jest jednocześnie na tyle plastyczny, ażeby możliwe było dowolne kształtowanie powłok dekoracyjno-ochronnych. A zatem nasze konstrukcje okienne mogą być bardzo urozmaicone - a w modzie jest oryginalność! 

Ponadto aluminium jest łatwe w czyszczeniu - nie elektryzuje się i nie przyciąga kurzu, więc o wiele prościej jest utrzymać nasze okna w czystości. Kształtowniki są odpowiednio sztywne, a cała konstrukcja mimo swej lekkości i łatwości kształtowania zabudowy, jest odpowiednio solidna. To zatem nieprawda, że aluminium nie nadaje się na okiennice - to tylko opinie z przeszłości, które wciąż pokutują w naszym współczesnym społeczeństwie. Stolarka okienna z aluminium jest wręcz coraz chętniej wybierana przez inwestorów oraz tych klientów, którzy naprawdę interesują się branżą i poszukują najlepszych rozwiązań do swoich zabudowań. Jest bowiem wyjątkowo odporna na warunki atmosferyczne, na których oddziaływanie okna są przecież nieustannie narażone. Po drugie zaś, barwę stolarki można dostosować do stylu, w jakim wybudowany został budynek - co daje mnóstwo możliwości. Stolarka aluminiowa może się przydać również w przypadku okien i drzwi tarasowych.