single

Projektowanie wnętrz - poznaj trzy najgorętsze trendy tego roku!

Każdego roku ustanawiane są zupełnie nowe lub nieco zmodyfikowane trendy. Dotyczy to wielu obszarów działalności, w tym między innymi stylów oraz kolorystyki wykończenia mieszkań. W roku 2022 w zdecydowanej większości królować będą neutralne barwy przywodzące na myśl naturę i spokój. Są to ponadczasowe i uniwersalne kolory, które odpowiednio zestawione stworzą ciepłe i klimatyczne wnętrza. Przypadną do gustu nawet najbardziej wymagającym domownikom, ponieważ możemy do nich dopasować rozmaite akcenty. Z szerokiej gamy kolorów warto więc postawić na jasną zieleń czy błękit. Pozwolą nam one bezpośrednio poczuć atmosferę natury, która rewelacyjnie nas ukoi. Spokojny nastrój pozwoli nam na relaks i regenerację po powrocie do domu. Dzisiejsza rzeczywistość stawia przed nami wiele wyzwań.

Jasne odcienie zielonego

Jeszcze kilkanaście lat temu, odcieniem, który często królował w polskich domach był .. żarówiasty, neonowy zielony. Jego zastosowanie wynikało z różnych pobudek, na szczęście odeszło daleko w niepamięć. Natomiast po trendach, które polegały na wykorzystaniu ekstrawaganckich kolorów, o zielonym słuch na długo zaginął. W ostatnim czasie powrócił ze zdwojoną siłą, ale równocześnie w zdecydowanie mniej mocnej odsłonie. W roku 2022 to jego jasne odcienie kradną serca osób stojących przed wyzwaniem urządzenia pomieszczeń własnego mieszkania. Subtelna i stonowana zieleń sprawdzi się idealnie jeśli chcemy wprowadzić atmosferę relaksu i spokoju. Chcąc jeszcze mocniej uwydatnić taki klimat postaw na tak zwaną „domową dżunglę”, czyli wszechobecną roślinność.

Spokojny błękit

Kolejnym kolorem, który możesz wykorzystać, jest jasny błękit. To następna naturalna barwa, która ma na celu dać nam dużą dawkę spokoju. Świat determinuje nas do nieustannego biegu w celu wypełniania codziennego natłoku obowiązków. Dom staje się naszym azylem, w którym mamy szansę się zregenerować. Błękit będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą poczuć się po prostu dobrze. Projektowanie wnętrz z wykorzystaniem tego jasnego odcienia niebieskiego świetnie sprawdzi się na przykład w przypadku stylu glamour. Choć równie dobrze będzie prezentować się w minimalistycznych przestrzeniach. Co więcej, możemy łączyć go z innymi, nieco ciemniejszymi barwami tworząc modne kontrasty, które nadadzą Twojemu mieszkaniu jedynego w swoim rodzaju charakteru.

Subtelne, jasne kolory

Trzecim kolorem, a właściwie grupą, są jasne i subtelne barwy. To kolejny przykład na to, że w tym roku stawiamy na minimalizm i spokój. Nieskomplikowane aranżacje bazujące na uniwersalnych odcieniach oprócz tego, że pozwolą złapać oddech po całym dniu spędzonym w pracy, daje wiele możliwości na dobór reszty elementów, które chcemy zastosować podczas urządzania. Odcienie takie jak off white czy klasyczny kremowy będą królować w naszych domach. Nie musimy jednak martwić się o to, że pomieszczenia będą chłodne, ponieważ wszystko to zależy od pozostałych akcentów na jakie postanowisz się zdecydować. Możesz postawić na przykład na styl skandynawski, który od lat cieszy się niezwykłą popularnością. Poprzez zastosowanie drewnianych dodatków i miękkich tkanin dodaje wnętrzom ciepła i rodzinnego klimatu.