single

Zastosowania farby tablicowej w mieszkaniu

Jeśli szukasz ciekawego pomysłu na urządzenie pokoju swojej pociechy lub potrzebujesz dobrego rozwiązania na zagospodarowanie pustej przestrzeni w kuchni czy przedpokoju znakomitym pomysłem jest farba tablicowa. Matowa farba dostępna we wszystkich sklepach budowlanych odmieni każdą przestrzeń i umożliwi tworzenie notatek oraz własnoręcznych grafik. Zmywalna powierzchnia pozwala na łatwe i szybkie pozbycie się starych napisów wykonanych kredą i zastąpienie ich całkiem nowymi.

Nowa odsłona starych ścian

Ciekawa zmiana w mieszkaniu nie musi pochłonąć wiele pracy i pieniędzy, a efekt może być równie spektakularny co kupno nowych mebli. Pomalowanie ściany w pokoju dziecka farbą tablicową jest znakomitym rozwiązaniem wspomagającym rozwój kreatywności i wyobraźni malucha. Powierzchnia pomalowana specjalną, matową farbą tablicową przypomina fakturą tablicę szkolną. Tak przygotowana ściana może być pokrywana rysunkami z kredy lub tablicowych mazaków kredowych. Twórczość dziecka można w jednej chwili zmazać i zastąpić ją nowymi rysunkami. Ciekawym pomysłem jest zastosowanie farby tablicowej w kuchni lub przedpokoju, gdzie pomalowana powierzchnia ściany służyć będzie za miejsce do zapisywania listy zakupów, notatek dla domowników, przypomnień, ważnych numerów telefonów czy ulubionych cytatów z książek i filmów.

Ściana magnetyczna

Coraz większą popularność zyskuje połączenie dwóch rodzajów farb - farby magnetycznej i farby tablicowej. Pierwsza warstwa z farby magnetycznej sprawia, że powierzchnia zyskuje właściwości przyciągające przedmioty metalowe. Pokrywając tę warstwę farbą tablicową zyskujemy dodatkową możliwość pisania kredą po ścianie i zmywania naszych notatek czy malunków. Zastosowanie tego rozwiązania idealnie sprawdzi się w salonie, gdzie metalowe ramki z rodzinnymi zdjęciami połączyć możemy z odręcznymi notatkami i rysunkami pasującymi do ogólnego wystroju wnętrza.

Tablica na meblach i przedmiotach codziennego użytku

Farba tablicowa może być wykorzystana nie tylko do malowana ścian, ale również mebli w tym szafy, stołu, komody czy łóżka. Jeśli jesteśmy w posiadaniu starych mebli, których wygląd straszy już nie tylko gości, ale i domowników, nie wyrzucajmy ich. W dzisiejszych czasach istnieje wiele sposobów na tanią, domową renowację zniszczonych mebli. Jednym z tych sposobów jest pomalowanie ich farbą tablicową, która nie tylko odświeży stare meble, ale nada im również odporności na pisanie kredą i ścieranie. Innym sposobem na wykorzystanie farby tablicowej jest pomalowanie nią stołu w jadalni. Tak przygotowany stół zapełnić można menu na cały tydzień lub ulubionymi przepisami. Jeśli nie chcemy zniszczyć napisów poprzez codzienne korzystanie ze stołu możemy przykryć go taflą szkła, która znakomicie spełni swoją ochronną rolę. Jeśli we krwi mamy odrobinę artystycznego zacięcia to pomysł pomalowania np. butelek czy słoików farbą tablicową z pewnością nam się spodoba. Pojemnik taki będzie znakomitym pomysłem na prezent dla znajomych lub miejscem do przechowywania makaronów czy ryżu.

Naklejki tablicowe alternatywą dla farby

Decydując się na malowanie farbą tablicową musimy liczyć się z intensywnym zapachem, który utrzymać się może w mieszkaniu nawet do kilku tygodni. Warto zatem zabrać się na malowanie późną wiosną lub latem, gdy bez obaw będziemy mogli otworzyć okno i porządnie wywietrzyć mieszkanie. Jeśli jednak nie mamy możliwości wykonania remontu w lato rozwiązaniem w takim przypadku może być naklejka ścienna imitująca tablicę. Zaletą naklejki jest łatwość przyklejenia oraz usunięcia jej ze ściany jeśli nam się znudzi. Produkt ten jest dostępny w różnych kolorach oraz kształtach, dzięki czemu szybko i skutecznie możemy odmienić wnętrze i zadowolić wszystkich domowników. Innym rozwiązaniem jest tablica samoprzylepna dostępna w sklepach budowlanych oraz marketach z materiałami do wystroju wnętrz. Tablica samoprzylepna posiada bardzo podobne właściwości do ściany wykonanej z farby tablicowej - można po niej pisać, a stare malunki czy napisy łatwo zmazać.

https://www.noxan.pl/spray/farba-magnetyczna-tablicowa-lakier.html

Materiał zewnętrzny