Czym domy pasywne różnią się od tych standardowych?
W branży budowlanej coraz więcej mówi się o domach pasywnych, czyli domach energooszczędnych. To, że są w stanie zaoszczędzić energię w domu oraz wpływają tym samym na komfort mieszkańców wynika bezpośrednio z ich budowy. Różnią się one od domów standardowych i dlatego nazywane są też domami przyszłości.
Charakterystyka domów pasywnych
Domy pasywne, zaliczające się w branży budowlanej do takiej kategorii domów jak domy ekologiczne to te, w których zapotrzebowanie na energię do ogrzania jest mniejsze aniżeli 15kWh/m2 w czasie roku. Dogłębne analizy dowiodły, że mieszkając w domu pasywnym można zaoszczędzić przepływ energii aż o 90%, w stosunku do domu tradycyjnego. W domach budowanych standardowo zużywa się albowiem około 120 do 150 kWh/m2 w ciągu roku. Wraz ze wzrostem popularności domów pasywnych można zauważyć, że również ich elementy składowe, czyli instalacje są coraz tańsze. I chociaż domy te kosztują niemało, to warto zrobić taką inwestycję, ponieważ bez wątpienia będzie to inwestycja opłacalna. Warto zaznaczyć, że takie elementy jak: rekuperatory, pompy ciepła, gruntowe wymienniki ciepła i okna dla domów pasywnych tworzą w całości zwarty system, co pozwala efektywniej zarządzać gospodarstwem domowym. Dom o prostej bryle, to dom z którego ucieka mniej ciepła. I na tym właśnie opiera się największa siła domów pasywnych. Ściany zewnętrzne muszą mieć niższy czynnik przenikania ciepła, a okna powinny być równomiernie rozmieszczone. Dzięki temu będzie wpadać dużo promieni światła do środka. Tak rozplanowana instalacja sprawi, że dany dom będzie prezentować się nad wyraz ciekawie. I co istotniejsze, będzie funkcjonalny.
Refundacja, z której warto skorzystać
Na domy pasywne można uzyskać w tej chwili refundację. Dlatego dobrze będzie zapoznać się z ofertą agencji EcoReadyHouse, oferującej domy pasywne w stylu skandynawskim. Wykorzystywana jest w nich technologia eco smart. Dom zostanie zaprojektowany i zbudowany od podstaw, a wszystkie systemy będą szczelnie ułożone. EcoReadyHouse na swoje domy pasywne daje 50letnią gwarancję.
Materiał zewnętrzny
Komentarze (0)