single

Ciepły dom to ekologiczny dom

Ocieplanie domu to proces, który warto wykonać jak najwcześniej. Pozwoli on na utrzymanie ciepła w pomieszczeniach i sprawi, że sezon grzewczy będzie zdecydowanie mniej kosztowny. Ponadto solidne ocieplenie konstrukcji budowlanej to także rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Sprawdź dlaczego!

Dbaj o swój komfort i o środowisko 

Ciepły dom to gwarancja wysokiego komfortu na co dzień. Dbając o odpowiednią warstwę izolacji termicznej, zapewniasz sobie i pozostałym mieszkańcom budynku spokój oraz przede wszystkim możliwość bezproblemowego utrzymania odpowiedniej temperatury. Dlatego nie należy odkładać ocieplania budynków na później. Warto o to zadbać już na etapie prac budowlano-wykończeniowych, jeszcze przed oddaniem konstrukcji do użytku. 

Ocieplanie domu to także rozwiązanie przyjazne dla środowiska. Jest to związane przede wszystkim z tym, że ocieplony budynek wymaga zużywania mniejszej ilości opału. To wpływa na ograniczanie zużycia surowców nieodnawialnych, a także na mniejszą emisję zanieczyszczeń do atmosfery. Mniejsza ilość spalanego paliwa grzewczego to mniej smogu oraz mniej substancji, które negatywnie wpływają nie tylko na jakość powietrza, ale także na rośliny i zwierzęta dookoła. 

Zadbaj o odpowiednie ocieplenie domu zaraz po jego wybudowaniu. Jeśli dom został ocieplony jakiś czas temu, a mimo to ciepło przedostaje się na zewnątrz i koszty ogrzewania są bardzo wysokie, to warto rozważyć sprawdzenie, czy warstwa ociepleniowa jest na pewno szczelna. W razie potrzeby należy poprawić jej efektywność poprzez zastosowanie innej metody. 

Postaw na nowoczesne i sprawdzone rozwiązania

Jeśli planujesz ocieplanie konstrukcji budowlanej, to koniecznie zastanów się dobrze, jaka opcja będzie w Twoim przypadku najlepsza. Dobrze jest skonsultować się w tym zakresie ze specjalistą, który podpowie Ci, jak przeprowadzić ten proces nie tylko szybko i sprawnie, ale także przede wszystkim skutecznie. Metodą, która stopniowo wypiera tradycyjne rozwiązania, takie jak ocieplanie budynków styropianem lub wełną, jest stosowanie pianki PUR nakładanej natryskowo. 

Ocieplanie domu pianką poliuretanową to rozwiązanie bardzo popularne, ponieważ charakteryzuje się naprawdę wysoką jakością. Metoda natryskowa pozwala na idealne pokrycie całej powierzchni, bez konieczności używania kleju oraz docinania materiału, co mogłoby powodować powstawanie szczelin. Ponadto nawierzchni nie trzeba specjalnie przygotowywać przed procesem ocieplania. Piana PUR może być nakładana na starą warstwę ociepleniową. Pozwala to zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.

​Artykuł partnera