single

Czy czas wymienić ladę recepcyjną?

Pomysłowa i efektywna recepcja to nieraz serce całej firmy. To przez nią przepływają ważne informacje, to jest również pierwszy front kontaktu dla klientów i kontrahentów, tu również załatwia się sprawy mniej istotne, przyjmuje paczki i listy.

Dobrze zorganizowana praca recepcji wymaga jednak odpowiedniego stanowiska pracy. Podstawą jest tu lada recepcyjna, która musi odpowiadać na wszystkie potrzeby: i klientów, i recepcjonisty. Wymianę lady należy rozważyć wtedy, gdy wygląd recepcji nie był dawno odświeżany lub nie spełnia ona poniższych wymogów.
 

Idealna lada recepcyjna – czyli jaka?
 

Lada recepcyjna jest meblem, który jako pierwszy rzuca się w oczy po wejściu do danej firmy. Z jednej strony musi wyglądać reprezentacyjnie, z drugiej: być wygodnym miejscem pracy. Najwygodniejsze jest biurko wolno stojące, gdyż pozwala ono na większa swobodę aranżacji, gdy zajdzie taka potrzeba.

Lada recepcyjna powinna być pokryta laminatem. Drewno lub tekstylia robią duże wrażenie, zwłaszcza tuż po montażu, jednak wymagają sporych zabiegów pielęgnacyjnych, łatwo się brudzą i szybko widać na nich ząb czasu. Płyta melaminowa natomiast po paru latach użytkowania będzie wyglądać jak nowa.

Jeśli chodzi o idealny projekt: warto wybrać albo model o prostej konstrukcji albo wzór, który podlega łatwej modernizacji zgodnie z nowszymi trendami. Biurko powinno być wyposażone w odpowiedniej wielkości blat roboczy – nie są szeroki ani za wąski, gdyż utrudnia to pracę. Od strony klientów przestrzeń robocza powinna osłonięta być cokołem, pozwalającym także na wypełnienie dokumentów. Lada powinna być także wyposażona w szuflady albo szafki, pozwalające przechowywać potrzebne akcesoria i dodatki.
 

Lada recepcyjna – podstawowe kryteria wyboru
 

Oto lista kryteriów, jaki należy kierować się przy wyborze lady biurowej:

- lada musi być wolno stojąca, by szybko móc przeorganizować wygląd i pracę recepcji (np. przy zatrudnieniu dodatkowych osób),

- wygląd lady powinien być albo neutralny albo szybko dać się modyfikować w stosunku do aktualnie panującej mody, tego rodzaju lady oferuje Fabryka Mebli Biurowych Wuteh (http://wuteh.com.pl),

- biurko powinno być dostosowane do technologii obecnych i przyszłych, przewody w nim powinny być poprowadzone odpowiednimi otworami,

- biurko powinno mieć odpowiedni cokół zapewniający bezpieczeństwo danych, nad którymi pracuje recepcjonistka, powierzchnia cokołu powinna być łatwa do utrzymania w czystości.
 

Wygodna recepcja – wizytówka Twojej firmy
 

Pierwszy bastion Twojej firmy – recepcja. Zadbaj o to, by klienci byli pod jej wrażeniem.