single

Wygodne łóżko do sypialni

Wybór odpowiedniego łóżka do naszej sypialni nie jest wcale tak prosty jakby się wielu osobom wydawało. Zwykle problemem jest dla nas znalezienie takiego łóżka, które będzie pasowało do ogólnego wystroju mieszkania, czy też samej sypialni. Zapominamy jednak o tym, że przede wszystkim powinniśmy zwracać uwagę na to czy mebel ten jest wygodny. To przecież w łóżku spędzamy jedną trzecią naszego życia, w związku z czym warto jest się przyłożyć do znalezienie takiego, które będzie gwarancją komfortowego snu.

To właśnie w nocy możemy naprawdę odpocząć i tym samym zregenerować nasze siły, których w dzisiejszych czasach tracimywiele, nieustannie się spiesząc i stresując. Warto zatem poświęcić nieco czasu na wybór wygodnego łóżka. I choć zwykle jest to kwestia niezwykle indywidualna, istnieją pewne reguły, którymi możemy się kierować podczas takiego wyboru.

Wymiary łóżka do sypialni

Standardowo łóżka dzielimy na te jedno oraz dwuosobowe. Jeśli szukamy łóżka pojedynczego, to większość osób decyduje się na te które mają co najmniej 90 centymetrów szerokości, gdyż zapewnia największy komfort. W przypadku łóżek dwuosobowych najpopularniejsze okazują się być natomiast te mierzące minimum 160 centymetrów. Oczywiście producenci oferują również mniejsze i większe łóżka, gdyż jak wiadomo sypialnie mogą mieć bardzo różne wymiary. Oprócz samego łóżka potrzebny jest nam także materac, w związku z czym meble te produkuje się pod ich standardowe wymiary. Dla łóżek jednoosobowych są to zatem: 80x200 cm, 90x200 cm oraz 100x200 cm. Łóżka dla dwóch osób mogą mieć z kolei wymiary: 120x200 cm, 140x200 cm, 160x200 cm, 180x200 cm oraz 200x200 cm. Jeśli standardowe wymiary nie są dla nas satysfakcjonujące, zawsze możemy zdecydować się na zamówienie łóżka na wymiar. Musimy mieć jednak świadomość tego, iż wiąże się to także z koniecznością zamówienia specjalnie dopasowanego materaca, a to oznacza wyższe koszty zakupu takiego kompletu.

Wygodne łóżko – drewno czy tapicerka?

Po podjęciu decyzji dotyczącej wielkości naszego nowego łóżka, przychodzi czas na kolejny dylemat dotyczący tego z jakiego materiału zostanie wykonana jego rama. To również od tej kwestii zależy trwałość takiego mebla, dlatego warto to skrupulatnie przemyśleć. Dużą popularnością cieszą się z pewnością łóżka drewniane, a zwłaszcza te bukowe, sosnowe czy dębowe. Trzeba się jednak liczyć z tym, iż nie należą one do najtańszych. Jeśli zatem zależy nam na oszczędności, możemy postawić na ramy z płyt MDF albo HDF, które są mniej kosztowne, ale dobre jakościowo. Sporo osób decyduje się teraz na zakup łóżek, których ramy są tapicerowane. Wybór jest dość spory, gdyż taki mebel może zostać obity tkaniną lub też skórą, zarówno naturalną jak i sztuczną. Jest to bardzo dogodne, gdyż dzięki temu możemy doskonale dopasować wygląd łóżka do wystroju całego wnętrza. Oferta producentów łóżek jest obecnie naprawdę szeroka, dzięki czemu w sklepach znajdziemy również bardziej oryginalne meble tego rodzaju, od tych z baldachimem, aż po całkiem minimalistyczne konstrukcje. Oprócz wyglądu musimy jednak również sprawdzić czy wybrane przez nas łóżko jest faktycznie wygodne. Nie bójmy się zatem położyć na łóżku, oprzeć się o jego wezgłowie i spróbować wstać. Jeśli nie sprawi nam to żadnych problemów, mebel ten powinien dać nam poszukiwany komfort.

Nowoczesna sypialnia

Funkcjonalność zagłówka łóżka

Łóżko często nie służy nam wyłącznie do spania, ale również do miłego spędzania w nim czasu czytając książkę czy przeglądając strony internetowe na laptopie bądź tablecie. Dlatego też, warto rozejrzeć się za łóżkiem z dużym, miękkim zagłówkiem, na którym możemy się oprzeć i przebywać w łóżku w pozycji siedzącej. Jeśli jednak mamy już łóżko, bez problemu dokupimy do niego oddzielny zagłówek. Dostępne są zarówno gotowe zagłówki, jak i takie, które trzeba złożyć z kilku elementów. Zdecydowanie warto zainwestować w taki dodatek, który bez wątpienia zwiększy komfort naszego odpoczynku w łóżku.

Stelaż łóżka to jego podstawa

Kupując łóżko chcielibyśmy aby dawało nam ono pełen komfort snu, a na to ogromny wpływ ma jego stelaż. Wiele mebli zostało wyposażonych w pełne wypełnienie z płyty meblowej, ale choć jest to wyjątkowo tanie rozwiązanie, zdecydowanie nie jest komfortowe. Warto w związku z tym, zdecydować się na stelaże, które zostały wykonane z lekko wygiętych i połączonych ze sobą drewnianych listewek. Są one wygodne i przede wszystkim zdrowe dla naszego kręgosłupa. Pamiętajmy też, że stelaż należy dobierać do rodzaju wybranego przez nas materaca, tak by go nie uszkodzić. Sprawdźmy również gęstość rozstawienia listewek oraz ich elastyczność. Istnieją łóżka ze stelażem, w których można regulować twardość zależnie od naszych potrzeb, a także takie z regulowanymi zagłówkami czy też podnóżkami. Osoby, które chciałyby zaznać nieco luksusu w sypialni mogą zdecydować się na zakup łóżka kontynentalnego, nazywanego też hotelowym. W meblach tego typu materac sprężynowy jest umieszczony na ramie, która jest wypełniona sprężynami bonellowymi. Łóżka kontynentalne fantastycznie dopasowują się do kształtu ciała, a ich wysokość sprawia, że wstawanie jest wygodne nawet w przypadku seniorów.