single

Łóżko piętrowe – małe królestwo każdego dziecka

Zastanawiasz się, jak urządzić pokój dla dzieci - co zrobić, żeby zaoszczędzić przestrzeń, czas, a także nerwy? Na pierwszy plan warto wysunąć łóżko piętrowe, które jest charakterystycznym elementem każdego pokoju dziecięcego.

Pokój dla dzieci powinien być przygotowany tak, aby czuły się one w nim dobrze, wygodnie i bezpiecznie. Jakie meble będą najlepsze dla naszych pociech? Jednym z dziecięcych „must have” jest łóżko piętrowe, które niejednemu dziecku zapewni moc (noc) wrażeń. Okaże się ono świetnym rozwiązaniem w przypadku małego pomieszczenia – jeśli aranżujemy pokój dla jednego dziecka, pod łóżkiem zamiast drugiego łóżka może być na przykład biurko.

Meble drewniane - łóżko piętrowe

Dzięki łóżku piętrowemu zapewniony zostanie komfort każdego dziecka i zaoszczędzona przestrzeń. Warto skorzystać z innowacyjnych i ciekawych aranżacji, aby wzbogacić wystrój pomieszczenia. Łóżko piętrowe jest jedną z najbardziej pomysłowych propozycji. Będzie to oryginalny element dekoracyjny, a oprócz tego funkcjonalny i nie zajmujący zbyt wiele miejsca mebel (co jest niezwykle istotne dla dzieci – im więcej miejsca do zabawy, tym lepiej!).

 

 

Rodzice będą mogli zaaranżować wnętrze według określonych potrzeb maluchów – miejsce do zabawy, miejsce do nauki oraz miejsce do odpoczynku. Chociaż pomysłowe dzieciaki wykorzystają łóżko piętrowe na różne sposoby, np. jako piracką bazę. Poza tym spanie na piętrowym łóżku to ogromna frajda dla każdego dziecka!

Łóżko piętrowe do pokoju dziecięcego

Odpowiednie rozmieszczenie poszczególnych mebli może ułatwić nam poruszanie się po pokoju, zachowując przy tym bezpieczeństwo i komfort dzieci. Najbardziej odpowiednie będą meble z drewna, ponieważ jest to uniwersalny surowiec, który prezentuje się elegancko w każdej aranżacji.

Gdy wybieramy łóżko piętrowe, musimy mieć na uwadze jego jakość - to czy jest stabilne, czy jego końce nie są ostro wykończone – przede wszystkim czy będzie bezpieczne dla dzieci. Nie możemy umieścić w pokoju mebli, które mogą stanowić jakiekolwiek zagrożenie dla naszych pociech. Łóżko piętrowe powinniśmy dopasować do możliwości naszego mieszkania/domu oraz potrzeb naszych dzieci. Będzie ono idealnym rozwiązaniem w przypadku, gdy mamy do dyspozycji mały pokój i chcemy jak najlepiej wykorzystać przestrzeń.

Funkcjonalne meble z drewna

Kiedyś łóżka piętrowe kojarzyły się z najbardziej standardowymi meblami, które wprowadzono do pomieszczenia, aby zaoszczędzić pieniądze i przestrzeń. Dziś mogą być one atrakcją, która wzbogaci pokój. Jeśli dopasuje się je do całego umeblowania, wybierze dobre drewno i ładne ramy do łóżek, to z pewnością będzie się ono prezentować ciekawie i efektownie. Jak każde dziecko wie, łóżko nie służy tylko do spania, ale też do zabawy, nauki, czytania, tworzenia i realizowania dziecięcych pomysłów. Jak widać jest to mulitfunkcyjny mebel.

Szeroki wybór mebli z drewna w sklep.activmeble.com

Kiedyś do łóżek piętrowych podchodziło się na zasadzie koniecznego zakupu – ze względu na brak możliwości zaaranżowania przestrzeni w inny sposób – brak miejsca, czasu, pieniędzy na lepsze sprzęty. Dziś są one bardzo pożądanym meblem, ponieważ mieści się w nich funkcjonalność, ergonomiczność, wygoda oraz nowoczesny design. Dodatkowo nowoczesne łóżka piętrowe są o wiele praktyczniejsze i prezentują się lepiej niż modele sprzed lat. Jak już zostało wcześniej wspomniane, mogą one tworzyć oryginalny i pomysłowy element dekoracji. Oprócz tego, łóżko może być wyposażone w różne funkcje, takie jak: schowki, może być w nim zamontowane światło, albo nawet biurko. Tym samym zyskamy kolejną wolną przestrzeń do zagospodarowania. Łóżka piętrowe to zdecydowanie najbardziej charakterystyczne meble w każdym pokoju dziecięcym, dlatego warto się zastanowić nad ich zakupem.