single

Jak zaaranżować wnętrze w stylu eko?

Aranżacja wnętrza w stylu ekologicznym to trend, który jest modny od wielu lat. Wynika to z faktu, iż globalne społeczeństwo jest coraz bardziej świadome środowiska naturalnego i jego zagrożenia. Człowiek został okrzyknięty największym „szkodnikiem” dla Ziemi – to również on stara się temu przeciwdziałać. Styl ekologiczny w aranżacji wnętrz jest wyrazem umiłowania do natury. Warto podążyć tym nurtem! Jak zaaranżować wnętrze w stylu eko? Podpowiadamy w artykule!

Styl eko manifestacją naturalnego stylu życia

Proekologiczne podejście do życia nie pojawiło się znikąd. Wyrosło ono z przekonania, iż każdy z nas jest cząstką środowiska naturalnego, a co za tym idzie, jako jednostka, jesteśmy również za nie odpowiedzialni. Naumyślna degradacja przyrody jest wywoływana przez spaliny samochodowe, palenie śmieci i liści, w związku z tym wykorzystywanie energii z odnawialnych źródeł tak, jak i posługiwanie się przedmiotami wykonanymi z odzyskanych materiałów to próba zadośćuczynienia i odkupienia win.

Kreatywny recykling

Odwołania w aranżacji wnętrz do środowiska naturalnego są coraz odważniejsze. Styl eko z powodzeniem odnajduje się w klasycznym minimalizmie. To także świetny sprzymierzeniec stylu skandynawskiego. Tworzenie stylistyki salonu zacznij od zastosowania jednego z najpopularniejszych surowców odnawialnych – kartonu. Producent opakowań BacPak zapewni pudełka najwyższej jakości, z których stworzysz kreatywne i funkcjonalne rozwiązania do przestrzeni różnych wielkości.

W małym salonie sprawdzą się praktyczne kartony – funkcjonalne miejsce do przechowywania np. kolekcji książek, gazet, a nawet dokumentów. Jeśli salon chcesz urządzić kreatywnie, wręcz nowatorsko postaw na ozdoby wykonane z kartonu. Na stonowanej ścianie świetnie odnajdzie się mapa podróżników. Na niej możesz zaznaczać miejsca, w których już byłeś lub takie, które dopiero chcesz odkryć. To wspaniała personalizacja miejsca, dzięki której goście szybko odkryją, co w duszy Ci gra.

Ekologiczny oryginalny design

Wiele osób pragnie mieszkać w lokum, które jest oryginalne, charakterne, ale również bardzo funkcjonalne. Recyklingowe surowce mają to do siebie, iż są szalenie nietypowe i niebanalne. Materiały z charakterystycznymi kształtami, w stonowanej kolorystyce uwypuklają indywidualizm domownika. Ponadto akcesoria, które z powodzeniem wpleciesz do wystroju wnętrza, będą kusić i informować postronnych obserwatorów o Twoim zamiłowaniu do przyrody.

Ostatnim materiałowym trendem jest recyklingowy papier, z którego powstają eleganckie i designerskie dodatki – misy, tace, świeczniki, osłonki na donice, a nawet galanteria biurowa. To najbardziej inspirujące tworzywo. Okazuje się bowiem, iż strukturą nie przypomina on papieru, a gumę, asfalt, a nawet skórę naturalną. Co więcej, materiał ten jest przetwarzany w specjalny sposób – pokryty naturalnym lateksem jest całkowicie wodoodporny i nietłukący. To dobra wiadomość dla domowników z małymi pociechami, ciekawymi świata i różnych form.

Skandynawskie kolory w stylu ekologicznym

Paleta barw materiałów odzyskanych dopasowuje się do minimalistycznych kanonów piękna. Styl eko to dyscyplina wśród kolorystycznych wariantów. Obok beżów, bieli i szarości, odważniejsi stosują matowe, ale za to intensywnie czarne dodatki. Te ponadczasowe barwy są odniesieniem do tradycyjnej nowoczesności, tak lubianej przez styl skandynawski.

 

Artykuł sponsorowany