single

Bramy garażowe w domach pasywnych i energooszczędnych

Zakłada się, że dom energooszczędny dwudziestego pierwszego wieku to miejsce przyjazne nie tylko środowisku, ale również jego mieszkańcom. W rezultacie coraz większy nacisk kładzie się na rozwiązania, które podnoszą izolacyjność budynku postrzeganego jako całość, również wówczas, gdy w grę wchodzi stolarka otworowa.

W ostatnich latach budownictwo pasywne cieszy się coraz większą popularnością, co oznacza również istotny wzrost zapotrzebowania na technologie pozwalające na oszczędności. Szacuje się, że wówczas, gdy mamy do czynienia z domami energooszczędnymi i pasywnymi, zapotrzebowanie na energię jest nawet osiem razy niższe niż te, z którym mamy do czynienia w przypadku budownictwa tradycyjnego. Jeśli więc wybierzemy odpowiednie technologie tak przy budowie, jak i modernizacji domu, możemy liczyć na naprawdę duże oszczędności. Bardzo ważną kwestią okazuje się być w tym kontekście odpowiedzialny wybór technologii i produktów mających wpływ na zużycie energii. Ma to duże znaczenie zwłaszcza, gdy mówimy o bramach garażowych.

brama

Cechy nowoczesnej bramy garażowej

Bramy garażowe mają do spełnienia swoje podstawowe funkcje, nie można jednak zapominać o tym, że dziś mówi się o nich jako o odzwierciedleniu naszych najwyższych oczekiwań nie tylko w kwestii bezpieczeństwa i komfortu, ale i estetyki. Tu warto wspomnieć zwłaszcza o bramach segmentowych, dla których charakterystyczne jest to, że spełniają standard energooszczędności. W praktyce oznacza to, że decydując się na ich stosowanie można liczyć na niższą nawet o trzydzieści procent przenikalność ciepła. To komfortowe rozwiązanie zwraca uwagę również ze względu na swoje możliwości wzornicze. Rynek oferuje nam dziś wiele rodzajów tego typu bram, a konkretne produkcje są dostępne z płaszczem, którego grubość może wynosić zarówno 40, jak i 60 milimetrów. Dzięki temu osoby decydujące się na bramy mogą liczyć na naprawdę dobrą termoizolację. Dzięki niej przez cały rok można liczyć na optymalną temperaturę, czego nie można nie docenić zwłaszcza zimą, gdy bilans energetyczny budynku ma szczególnie duże znaczenie.

Warto wspomnieć i o tym, że bramy tego typu charakteryzują się odpornością nie tylko na przepuszczalność powietrza, ale i przenikanie wiatru oraz działanie wody, mogą więc służyć nam przez długie lata. Oczywiście, liczy się nie tylko sam wybór, ale i montaż bramy, mamy więc do czynienia z zadaniem, które należy powierzyć wykwalifikowanym pracownikom o dużym doświadczeniu.