single

Mieszkanie, czy szeregówka?

Wiele osób, które chcą mieć swój własny kąt stoi przed takim właśnie dylematem. Każde rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Warto dobrze przemyśleć decyzję odnośnie zakupu nieruchomości, ponieważ często jest ona wiążąca przez długie lata. W tym artykule poruszę kilka ważnych aspektów, dzięki czemu mam nadzieję pomogę Wam dokonać właściwego wyboru.

Mieszkanie w mieście

Posiadanie lokalu w mieście wiąże się z wieloma profitami. Po pierwsze mamy dużą wygodę korzystania z transportu miejskiego, sklepów, szkół, kościołów, przychodni lekarskich, a także miejsc rozrywki. Jeśli mamy dzieci albo w niedługiej perspektywie mogą się pojawić, to jest to bardzo duży plus. Dodatkowo warto zauważyć, że utrzymanie mieszkania jest stosunkowo tanie i bezproblemowe, bo o wiele spraw dba spółdzielnia mieszkaniowa. Kupno mieszkania może też dla niektórych osób być bardzo atrakcyjne pod kątem możliwości wynajmu lub sprzedaży go w przyszłości. Trzeba jednak też zauważyć, że mieszkania przeważnie nie są zbyt duże i czasami ciężko jest zaaranżować ich przestrzeń tak, aby dobrze odpowiadała naszym potrzebom i oczekiwaniom. Poza tym takie lokale nie zawsze posiadają piwnicę, komórkę lokatorską, miejsce parkingowe, czy garaż. Dodatkowo uciążliwi mogą być sąsiedzi, których słychać przez słabo wygłuszone ściany w blokach. Dla wielu osób minusem będzie też brak własnego ogródka.

Szeregówka

To pośredni wariant w tym porównaniu. Warto tutaj zwrócić uwagę na to, że tego rodzaju lokale są najczęściej dostępne w mniejszych miejscowościach otaczających duże miasta. Trzeba się więc liczyć, z tym , że więcej czasu i pieniędzy będziemy musieli przeznaczyć na transport. Dużym plusem natomiast jest posiadanie własnego kawałka zieleni oraz garażu lub miejsca parkingowego. W szeregówce mamy też mniejszy dyskomfort związany z sąsiadami. Oczywiście taki lokal jest przeważnie znacznie większy niż standardowe mieszkanie, a przez to wygodniejszy, zwłaszcza przy licznej rodzinie. Trzeba też tutaj zaznaczyć, że są to niemalże zawsze lokale wielopoziomowe. Tutaj dzięki zabudowie poddaszy możemy uzyskać jeszcze więcej przestrzeni np. na przechowywanie rzeczy. Zabudowa poddaszy płytami karton-gips może uczynić z nich także wygodne i atrakcyjne miejsce na sypialnię lub kącik zabaw dla dzieci. Więcej o technicznej stronie takiego przedsięwzięcia możecie znaleźć tu: http://www.siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/kategorie-produktowe-i-systemowe/zabudowa-poddaszy

 

Materiał zewnętrzny